5. prosince 2011 18:43 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Kouč Vrba by rád oslavil narozeniny postupem

Trenér fotbalistů Plzně Pavel Vrba | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Trenér fotbalistů Plzně Pavel Vrba | foto: ČTK

PRAHA Sám s nadsázkou říká, že se svého věku začíná děsit, ale jeden dárek by si trenér plzeňských fotbalistů Pavel Vrba k úterním osmačtyřicátým narozeninám nadělit chtěl. Vrba sní o tom, že jeho tým zvládne poslední zápas základní skupiny Ligy mistrů s AC Milán, udrží třetí místo a na jaře bude pokračovat v Evropské lize.

A Plzeňané v úterý nechtějí spoléhat jen na pomoc Barcelony, která hostí Borisov, konkurenta Plzně v boji o třetí místo. Vrba tak věří, že hráči mu postupem dají stylový dárek k narozeninám. "Říkám si, že ten můj věk je už trochu k pláči, ale zápas s AC zase bude velkým svátkem. Jsem rád, že v úterý pořád budeme hrát o hodně, a doufám, že se nám podaří splnit náš cíl," řekl Vrba na tiskové konferenci v pražském Edenu, kde bude Plzeň slavný milánský celek hostit.

Postupové počty jsou před úterním koncem základních skupin jasné: Plzeň potřebuje získat aspoň bod k tomu, aby měla jisté třetí místo. A nemusí se ohlížet na to, jak bude hrát v Barceloně Borisov, který bezpodmínečně musí zvítězit. Pokud běloruští mistři na Nou Campu tři body nezískají, Plzeň skončí třetí bez ohledu na výsledek svého zápasu. Vrbu prý nestraší ani to, že Barcelona má šetřit téměř všechny klíčové hráče. "Pořád věřím, že i bez nich má Barcelona takovou sílu, že tam Borisov vyhrát nedokáže," řekl Vrba.

Zároveň ale nechce, aby se do Edenu donesly průběžné zprávy z utkání hraného na Nou Campu. "Na stadionu bude zákaz oznamování toho, jak se vyvíjí zápas v Barceloně. Takové pokyny bude mít i hlasatel," řekl Vrba.

Ví, že Plzni stačí v úterý jakýkoliv bodový zisk, ale taktiku tomu prý Západočeši nepodřídí. "Bavíme se o tom, jaký výsledek pro nás bude dostačující, ale i tak chceme hrát aktivně. Zároveň vím, že zápas bude zase nesmírně těžký, protože AC patří jednoznačně k top světovým mužstvům. Ale doufám, že se nebudeme muset ohlížet na zápas Barcelony," dodal Vrba.

ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
QA ŠERIF

Advantage Consulting, s.r.o.
Plzeňský kraj
nabízený plat: 25 000 - 40 000 Kč