Úterý 24. listopadu 2020svátek má Emílie 4 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Limberského návrat? Příště je to výlučně v kompetenci trenéra, říká Pelta

Česko - Dánsko. V červeném hráč Česka David Limberský a Dán Nikolai Jörgensen | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česko - Dánsko. V červeném hráč Česka David Limberský a Dán Nikolai Jörgensen | foto: Foto Mafra - Petr Janeček

PRAHA Jestli se fotbalista David Limberský vrátí do národního mužstva, záleží čistě už je na vůli hlavního kouče Pavla Vrby. "Příští nominace je výlučně v kompetenci trenéra," prohlásil předseda fotbalové asociace Miroslav Pelta.

To, že se veřejnost až dosud oficiálně nedozvěděla, proč Limberský nebyl nominován na závěrečná kvalifikační utkání s Tureckem (0:2) a v Nizozemsku (3:2), vzal Pelta na sebe.

Při nominační tiskové konferenci o Limberském odmítl kouč mluvit, ač předtím Pelta slíbil, že se k případu vyjádří.

„Nezafungovala interní komunikace. Beru to trošku na sebe. Celé jsem to odstartoval svým vyjádřením v televizním rozhovoru, které předběhlo dobu. David Limberský udělal věc, která se neslučuje s morálkou reprezentanta a nebyl v nominaci. Tím chci celou kauzu ukončit. Je třeba se těšit na los mistrovství Evropy,“ zdůraznil Pelta.

Z jeho slov vyplynulo, že dvaatřicetiletý plzeňský obránce má dveře do reprezentace otevřené.

Limberský v září způsobil dopravní nehodu v opilosti, následně se snažil před policisty utéct. V krvi měl víc než jednu promile alkoholu. Klub ho zbavil funkce kapitána a udělil mu milionovou pokutu.

Tím však aféra neskončila, její pokračování si zvolil sám Limberský. V nejbližším utkání v Příbrami totiž při oslavě gólu imaginárně točil volantem, což namíchlo Peltu.

Oslavné gesto vzbudilo v Peltovi emoce

„Dopravní nehoda se stala mimo reprezentační sraz a tak to řešil klub. My jsme si vyhodnotili až to následné gesto při oslavě gólu. To ve mně vzbudilo emoce. S trenérem Vrbou jsme na to měli stejný názor, chování se neslučovalo s morálkou reprezentanta,“ řekl Pelta.

Vrba obránce následně nepovolal, ale při nominační tiskové konferenci to nevypadalo, že by měl s Peltou stejný názor. Novinářům hrozil, že odejde ze sálu, pokud se na Limberského nepřestanou ptát.

„Můj názor trenér znal, sedíme na jednom patře, potkáváme se a tohle závažné téma jsme řešili. Beru to skutečně na sebe, že komunikace nebyla taková, jaká měla být,“ zdůraznil Pelta.

Až za tři týdny bude Vrba skládat nominaci na přípravná utkání se Srbskem a v Polsku, lze očekávat, že už v ní Limberský chybět nebude.

Neschopní ať zkrachují a pražská smetánka čte knihy, vzkazuje prezident

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Česká republika se potýká s rekordními nárůsty potvrzených případů koronaviru, vláda zavádí mimořádná opatření a...

Umírají lidé, kteří mohli žít, říká lékař a spoluautor výzvy Jiří Sagan

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jedním ze tří autorů výzvy k ­lidem, aby dodržovali hygienická opatření, a zároveň žádající některé lékaře, ať je...

Svou sportovní kariéru považuji za ztrátu času, hodnotí minulost Hlaváčová

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Držitelka světového rekordu v přeplavání kanálu La Manche pokořila řadu dalších met a získala spoustu významných...