Pátek 3. února 2023, svátek má Blažej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Lišák Pelta. Na manželku převedl více než 45 milionů, až pak zasáhli žalobci

Sport

  11:15
PRAHA - Má pod čepicí. To se po někdejším šéfovi Fotbalové asociace ČR a dlouholetém majiteli fotbalového Jablonce dlouho ví. Když se Miroslav Pelta dostal do konfliktu se zákonem, kvůli němuž strávil měsíc ve vazbě, převedl svůj majetek ve výši více než 45 milionů na svou manželku Simonu. A žalobci nyní zuří.

Bývalý šéf české fotbalové asociace Miroslav Pelta. foto:  Michal Šula, MAFRA

Pelta předstoupil před zástupce FAČR. Nekončím, českému fotbalu mám pořád co dát

Celkem 11 nemovitostí Pelta převedl podle webu Seznam Zprávy na svou manželku v době, kdy policie prověřovala majetek někdejšího bosse českého fotbalu a místopředsedu České unie sportu, která zastřešuje všechny sportovní svazy.

Dokumenty získané v katastru nemovitostí pak mluví o tom, že Pelta, který je už více než rok obviněn kvůli podezření z manipulací se státními dotacemi do sportu, že Pelta začal převádět majetek až po zásahu policie.

Takže lze například vyčíst, že pouhé dva týdny před tím, než policisté šetření majetku 7. srpna ukončili, začal přepisovat nemovitosti na svou manželku.

Jde o jedenáct pozemků a domů, jejichž hodnota činí nejméně 45 milionů korun.

Miroslav Pelta
Miroslav Pelta na policii.

Část zbývajícího majetku sice žalobci část nemovitého katastru obstavili, v té době však věděli, že na většinu majetku nedosáhnou.  

„Jednalo se o cca jedenáct nemovitostí v nezanedbatelné hodnotě,“ uvedl žalobce Ondřej Trčka. 

„To, proč jsem majetek převedl, je myslím naše interní věc. To s tou mojí kauzou, ve které jsem obviněn, žádnou souvislost nemá, vážně ne,“ řekl Seznamu Pelta.

Autor:

Vyhrajte sladce originální valentýnský dárek z Čokolandie
Vyhrajte sladce originální valentýnský dárek z Čokolandie

Kdo by nemiloval čokoládu? A navíc patří prostě k Valentýnu. Vyhrajte vouchery na nákup v hodnotě 1 000 Kč v „nejčokoládovějším kousku světa“....

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat