24. srpna 2018 11:15 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Lišák Pelta. Na manželku převedl více než 45 milionů, až pak zasáhli žalobci

Bývalý šéf české fotbalové asociace Miroslav Pelta. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bývalý šéf české fotbalové asociace Miroslav Pelta. | foto:  Michal Šula, MAFRA

PRAHA Má pod čepicí. To se po někdejším šéfovi Fotbalové asociace ČR a dlouholetém majiteli fotbalového Jablonce dlouho ví. Když se Miroslav Pelta dostal do konfliktu se zákonem, kvůli němuž strávil měsíc ve vazbě, převedl svůj majetek ve výši více než 45 milionů na svou manželku Simonu. A žalobci nyní zuří.

Celkem 11 nemovitostí Pelta převedl podle webu Seznam Zprávy na svou manželku v době, kdy policie prověřovala majetek někdejšího bosse českého fotbalu a místopředsedu České unie sportu, která zastřešuje všechny sportovní svazy.

Dokumenty získané v katastru nemovitostí pak mluví o tom, že Pelta, který je už více než rok obviněn kvůli podezření z manipulací se státními dotacemi do sportu, že Pelta začal převádět majetek až po zásahu policie.

Takže lze například vyčíst, že pouhé dva týdny před tím, než policisté šetření majetku 7. srpna ukončili, začal přepisovat nemovitosti na svou manželku.

Jde o jedenáct pozemků a domů, jejichž hodnota činí nejméně 45 milionů korun.

Nad Miroslavem Peltou jako by se stahovala mračna.
Miroslav Pelta na policii.

Část zbývajícího majetku sice žalobci část nemovitého katastru obstavili, v té době však věděli, že na většinu majetku nedosáhnou.  

„Jednalo se o cca jedenáct nemovitostí v nezanedbatelné hodnotě,“ uvedl žalobce Ondřej Trčka. 

„To, proč jsem majetek převedl, je myslím naše interní věc. To s tou mojí kauzou, ve které jsem obviněn, žádnou souvislost nemá, vážně ne,“ řekl Seznamu Pelta.

Lidovky.cz