23. dubna 2011 14:39 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Má smlouvu ve Slavii. Aby neměl hlad, musí rozdávat letáky

SK Slavia Praha - SK Sigma Olomouc (Bassirou Dembélé, vlevo, a Lukáš Bajer) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy SK Slavia Praha - SK Sigma Olomouc (Bassirou Dembélé, vlevo, a Lukáš Bajer) | foto: ČTK

PRAHA Fotbalisté Slavie prožívají krušné období: za svůj čas, který klubu věnují, už několik měsíců nedostávají zaplaceno. U některých hráčů zašla tíživá situace tak daleko, že si musejí přivydělávat jinde.

Například mladý malijský fotbalista Bassirou Dembélé přišel do pražského celku proto, aby do vlasti zasílal finanční prostředky své rodině. Místo toho ale řeší, aby uživil sám sebe...

"Tři měsíce jsem neviděl výplatu. Klub mi sice občas uleje pár tisíc korun i teď, ale to na normální život nestačí. Jsem na tom opravdu mizerně," prozradil v rozhovoru pro LN Dembélé.

Čtěte také

"Půjčuje mi agent, ale ani tak neuteču problémům. Mám plat 50 tisíc korun měsíčně, který nedostávám, a klub mi má navíc hradit bydlení. Z bytu mě ale majitel chtěl jako neplatiče vyhodit," řekl 21letý záložník.

Hráč se tak musí zajišťovat jinak: na Václavském náměstí rozdává letáky, které lákají turisty k návštěvě restaurace. A co za to má? Může se do podniku přijít naobědvat. "Příbuzným o své situaci raději ani neříkám," naznačil Dembélé.

"Je šílené, že to zašlo tak daleko. Věřím ovšem, že jsem se o Česku už něco naučil, a doufám, že by zdejší společnost nedopustila, aby zkrachoval tak slavný klub," doufá Afričan.

Není to ale pouze případ Dembélého - v prekérní situaci se nacházejí takřka všichni cizinci z řad sešívaných, dále hráči bez finančních rezerv, nebo ti, kteří splácejí leasing, staví dům apod. Na živobytí tak mnohým přispívají jejich rodiny a kamarádi. Bojkotovat tréninky a zápasy ale neplánují

"Nic by se tím nevyřešilo. Nehodlám Slavii oplácet stejnou mincí. Reprezentuji totiž sám sebe," uznal rodák z Mali. Miroslav Platil navíc ve včerejším rozhovoru pro ČT naznačil, že by fotbalisté měli dostat brzy zaplaceno. "I nám slíbili, že peníze do týdne budeme mít," dodal Dembélé.

Lidové noviny, Vojtěch Lhota

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!