Pátek 1. března 2024, svátek má Bedřich
130 let

Lidovky.cz

Slavia přeřadila Dembélého do B-týmu

Sport

  16:00aktualizováno  16:05
PRAHA - Jednadvacetiletý malijský fotbalista Bassirou Dembélé byl dočasně přeřazen do rezervního týmu Slavie s tím, že časem zřejmě dostane další šanci. Jeho budoucnost měl klub vyřešit už v úterý, ale verdikt padl až po středeční schůzce slávistického vedení s agentem afrického hráče Lorencem Hysi.

SK Slavia Praha - SK Sigma Olomouc (Bassirou Dembélé, vlevo, a Lukáš Bajer) foto: ČTK

"Domluvili jsme se na tom, že Bassirou bude přeřazen do rezervního týmu, kde se bude v následujících týdnech připravovat. Slavii se teď na hřišti daří a nechtěla dál výřit vody v kabině a narušit nynější dobré vztahy v týmu, když jí schází jen tři body k jistotě záchrany," potvrdil Hysi pro LN.

Kromě sto milionů korun, které Slavia dluží svému bývalému majiteli britské společnosti ENIC, musí urgentně sehnat dalších 10 milionů na tříměsíční výplaty hráčů, aby dostala prvoligovou licenci na příští sezonu. Hráčům proto došla trpělivost a minulý týden se někteří z nich rozhodli v médiích popsat tíživou finanční situaci, v níž se ocitli. Vedení klubu z Edenu kritizoval útočník Stanislav Vlček, kapitán Karol Kisel a o víkendu také právě Dembélé. Slavii ale údajně vadilo hlavně to, že si juniroský reprezentant Mali mimojiné stěžoval na trenéra Petrouše, který ho údajně ignoruje a nekomunikuje s ním.

Vedení klubu ho proto vyřadilo z kádru a hráč se neocitl ani na lavičce v pondělním zápase v Plzni, kde Slavia remizovala 2:2. Dembélému hrozila i pokuta, ale tu mu klub udělí pouze v případě, že se pro noviny vyjádří v blízké budoucnosti znovu. "Bassirou má podmínku. Nechtěl ale trenéra Petrouše napadat, respektuje ho. Jeho slova pouze špatně vyzněla po překladu z francouzštiny," tvrdíl Hysi.

Agent má údajně od generálního ředitele Slavie Miroslava Platila příslib, že se komunikace mezi klubem a africkým hráčem zlepší. "Aby přístě nedošlo k podobnému nedorozumění," dodal Hysi s tím, že až se situace ve Slavii uklidní, Dembélé zřejmě dostane další šanci se prosadit v A-týmu. 

Potkejte se s námi o víkendu v Brně! Rozdáme přes 1000 produktů k testování
Potkejte se s námi o víkendu v Brně! Rozdáme přes 1000 produktů k testování

Na brněnském výstavišti proběhne od čtvrtka 29. února do soboty 2. března veletrh ProDítě. Najdete tam přehlídku kočárků, autosedaček a dalšího...