Čtvrtek 30. června 2022, svátek má Šárka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Slavia přeřadila Dembélého do B-týmu

Sport

  16:00aktualizováno  16:05
PRAHA - Jednadvacetiletý malijský fotbalista Bassirou Dembélé byl dočasně přeřazen do rezervního týmu Slavie s tím, že časem zřejmě dostane další šanci. Jeho budoucnost měl klub vyřešit už v úterý, ale verdikt padl až po středeční schůzce slávistického vedení s agentem afrického hráče Lorencem Hysi.

SK Slavia Praha - SK Sigma Olomouc (Bassirou Dembélé, vlevo, a Lukáš Bajer) foto: ČTK

"Domluvili jsme se na tom, že Bassirou bude přeřazen do rezervního týmu, kde se bude v následujících týdnech připravovat. Slavii se teď na hřišti daří a nechtěla dál výřit vody v kabině a narušit nynější dobré vztahy v týmu, když jí schází jen tři body k jistotě záchrany," potvrdil Hysi pro LN.

Kromě sto milionů korun, které Slavia dluží svému bývalému majiteli britské společnosti ENIC, musí urgentně sehnat dalších 10 milionů na tříměsíční výplaty hráčů, aby dostala prvoligovou licenci na příští sezonu. Hráčům proto došla trpělivost a minulý týden se někteří z nich rozhodli v médiích popsat tíživou finanční situaci, v níž se ocitli. Vedení klubu z Edenu kritizoval útočník Stanislav Vlček, kapitán Karol Kisel a o víkendu také právě Dembélé. Slavii ale údajně vadilo hlavně to, že si juniroský reprezentant Mali mimojiné stěžoval na trenéra Petrouše, který ho údajně ignoruje a nekomunikuje s ním.

Vedení klubu ho proto vyřadilo z kádru a hráč se neocitl ani na lavičce v pondělním zápase v Plzni, kde Slavia remizovala 2:2. Dembélému hrozila i pokuta, ale tu mu klub udělí pouze v případě, že se pro noviny vyjádří v blízké budoucnosti znovu. "Bassirou má podmínku. Nechtěl ale trenéra Petrouše napadat, respektuje ho. Jeho slova pouze špatně vyzněla po překladu z francouzštiny," tvrdíl Hysi.

Agent má údajně od generálního ředitele Slavie Miroslava Platila příslib, že se komunikace mezi klubem a africkým hráčem zlepší. "Aby přístě nedošlo k podobnému nedorozumění," dodal Hysi s tím, že až se situace ve Slavii uklidní, Dembélé zřejmě dostane další šanci se prosadit v A-týmu. 

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...

Mohlo by vás zajímat