Úterý 17. května 2022, svátek má Aneta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Mané, dobrák od kosti. ‚Nepotřebuji se ukazovat s drahými auty,’ a tak staví doma nemocnici

Sport

  14:50aktualizováno  14:52
Praha - Na hřišti udivuje svou rychlostí a brilantní koncovkou, za což mu chodí na účet mastná výplata. Útočník Liverpoolu Sadio Mané však neutrácí za luxusní zboží, naopak myslí na svou vlast. V rodné vesnici se zasloužil o výstavbu nové školy a nyní v Senegalu staví nemocnici, která by měla fungovat už za půl roku.

Sadio Mane slaví gól v Superpoháru Liverpool - Chelsea foto: Reuters

„Nepotřebuji se ukazovat s drahými auty, luxusními domy, výlety, nebo dokonce letadly. Preferuji dát svým lidem aspoň trochu z toho, co dal život mně,“ tvrdil Mané na konci minulého roku a svých slov dostál.

Hvězdný útočník Liverpoolu Sadio Mané nevyužívá své astronomické příjmy jen k vlastnímu uspokojení, nýbrž k pomoci potřebnějším. Místo toho, aby si pořizoval luxusní automobily a přepychové vily po celém světě, pomáhá v rodné zemi.

Minulý rok se postaral o to, aby v Bambali, jeho rodné vísce, měli děti k dispozici novou školu. Teď se stará o to, aby v Senegalu vyrostla i nová nemocnice. Stát by měla už za půl roku.

Proč tohle všechno? Sám Mané tvrdí, že by nerad, aby děti zažili podobné dětství jako on. V sedmi letech byl totiž svědkem otcovi smrti. I kvůli tomu staví nemocnici, která může pomoci podobné životní katastrofě předejít.

Tomáš Souček v hlavičkovém souboji se Sadio Maném.
Sadio Mane slaví třetí branku do sítě West Hamu po boku Alexandera-Arnolda.

„Pamatuji si, že moje sestra se také narodila doma, protože v naší vesnici žádná nemocnice není. Byla to pro všechny opravdu těžká situace. Proto jsem chtěl jednu postavit, abych dal lidem naději,“ sdělil jeden z ofenzivních klenotů Liverpoolu.

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Češi řeší, čím topit. Proč bychom se neměli zbavovat plynového kotle?

Premium Plynu pro domácnosti by mělo být dosti při přerušení dodávek z Ruska. Nedostatkový plyn sice zdražuje, ale rychlý...

I vysokoškolák může být blbý, říká obávaný lovec z Novy Doktor Vševěd

Premium Na úspěchu televizní soutěže Na lovu má Jiří Martínek velký podíl. Diváci žasnou nad jeho znalostmi. On žasne taky –...

Nohy v teple a suché prádlo: Otestujte s námi odolný sušák od Viledy
Nohy v teple a suché prádlo: Otestujte s námi odolný sušák od Viledy

Nemáte doma sušičku a trápíte se po každém praní se svým starým sušákem? Získejte jeden od Viledy. Právě na něm snadno usušíte ložní prádlo i...

Mohlo by vás zajímat