Neděle 1. října 2023, svátek má Igor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Mané, dobrák od kosti. ‚Nepotřebuji se ukazovat s drahými auty,’ a tak staví doma nemocnici

Sport

  14:50aktualizováno  14:52
Praha - Na hřišti udivuje svou rychlostí a brilantní koncovkou, za což mu chodí na účet mastná výplata. Útočník Liverpoolu Sadio Mané však neutrácí za luxusní zboží, naopak myslí na svou vlast. V rodné vesnici se zasloužil o výstavbu nové školy a nyní v Senegalu staví nemocnici, která by měla fungovat už za půl roku.

Sadio Mane slaví gól v Superpoháru Liverpool - Chelsea foto: Reuters

„Nepotřebuji se ukazovat s drahými auty, luxusními domy, výlety, nebo dokonce letadly. Preferuji dát svým lidem aspoň trochu z toho, co dal život mně,“ tvrdil Mané na konci minulého roku a svých slov dostál.

Hvězdný útočník Liverpoolu Sadio Mané nevyužívá své astronomické příjmy jen k vlastnímu uspokojení, nýbrž k pomoci potřebnějším. Místo toho, aby si pořizoval luxusní automobily a přepychové vily po celém světě, pomáhá v rodné zemi.

Minulý rok se postaral o to, aby v Bambali, jeho rodné vísce, měli děti k dispozici novou školu. Teď se stará o to, aby v Senegalu vyrostla i nová nemocnice. Stát by měla už za půl roku.

Proč tohle všechno? Sám Mané tvrdí, že by nerad, aby děti zažili podobné dětství jako on. V sedmi letech byl totiž svědkem otcovi smrti. I kvůli tomu staví nemocnici, která může pomoci podobné životní katastrofě předejít.

Tomáš Souček v hlavičkovém souboji se Sadio Maném.
Sadio Mane slaví třetí branku do sítě West Hamu po boku Alexandera-Arnolda.

„Pamatuji si, že moje sestra se také narodila doma, protože v naší vesnici žádná nemocnice není. Byla to pro všechny opravdu těžká situace. Proto jsem chtěl jednu postavit, abych dal lidem naději,“ sdělil jeden z ofenzivních klenotů Liverpoolu.

Jak ušetřit při nákupu Pampers plenek? Povíme vám, jak dostat zpět část svých peněz
Jak ušetřit při nákupu Pampers plenek? Povíme vám, jak dostat zpět část svých peněz

Řekněme si to na rovinu – za plenky pro ty naše miláčky vydáme za rok z peněženky víc než dříve za kabelky. Zvlášť, když pro ně chceme ty nejlepší...