3. prosince 2016 20:00 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Místo na hřišti se v Ďolíčku bojovalo u stolu. Kvůli zmrzlému terénu se zápas musel odložit

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 2Diskuse
Zklamaný klokan bezmocně rozhazuje rukama. V Ďolíčku se totiž v sobotu fotbal... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zklamaný klokan bezmocně rozhazuje rukama. V Ďolíčku se totiž v sobotu fotbal... | foto: ČTK

PRAHA Poslední sobotní zápas 16. kola fotbalové ligy se hrát nebude. V Ďolíčku měli od 19.45 nastoupit domácí Bohemians 1905 proti vedoucí Plzni, ale kvůli nezpůsobilému terénu sudí Radek Příhoda rozhodl, že se utkání bude muset odehrát jindy.

„Už dvě hodiny před utkáním byla hrací plocha na hraně. A s přibývajícím časem se tvoří plotny v pokutovém území a ve středu hřiště,“ prohlásil Příhoda krátce po půl osmé v rozhovoru pro Českou televizi.

„Nemůžeme zaručit, že by nedošlo ke zraněním. A zdraví hráčů je prioritou.“

Kvůli tomu se zápas ve stanoveném termínu neodehraje, o náhradním se teprve bude jednat. Přeložení zápasu se ale příliš nezamlouvalo domácím Bohemians, podle kterých byla hrací plocha regulérní.

„Hřiště je vybaveno vyhříváním, to je podmínka. Naše vyhřívání je nastaveno tak, aby se zapnulo automaticky při poklesu teploty pod určitou úroveň. Teď topení běží, z našeho pohledu je plocha připravena k utkání,“ říkal v televizním rozhovoru mluvčí klubu Tomáš Mutinský.

„Od posledního zápasu jsme se trávníku věnovali, konal se tu i předzápasový trénink.“

Plzeňští hráči děkují za podporu divákům. Vede je Milan Petržela
Bohemians 1905 vs. Sparta Praha.

Podobně situaci viděl i kapitán týmu Daniel Krch. „Jsme smutní, chtěli jsme hrát. Mrzí nás to,“ krčil rameny. „Terén byl tvrdší, ale je chladnější počasí, to k tomu patří. Neviděli jsme, že by to bylo tak nehratelné, aby se zápas musel odložit.“

Zástupci Plzně měli opačný názor, podle nich trávník nebyl v dobrém stavu a sudí Příhoda rozhodl správně.

„Když jsem hodinu a půl před zápasem vešel na trávník, hned jsem říkal, že je to nezpůsobilé. Všichni mi pak dali za pravdu. Asi se opravdu hrát nedalo,“ líčil stoper Roman Hubník, který přitom během angažmá v FK Moskva zažil i mrazivější počasí.

„Ale v Rusku je vyhřívání vždycky zapnuté, tady asi nebylo.“

„Je to nešťastné pro celý fotbal. Chtěli jsme hrát, bohužel to terén neumožnil. Hrajeme už ve čtvrtek Evropskou ligu, tady jsme byli na hotelu, je to komplikace,“ mračil se generální ředitel Plzně Adolf Šádek.

„Ale s ohledem na stav plochy je to asi dobře. Kdyby se někomu něco stalo, budu ve čtvrtek říkat, že byla komplikace tohle... I podle mě je hrací plocha neregulérní.“

Místo ligového utkání tak ti fanoušci, kteří v Ďolíčku zůstali, sledují tréninkový zápas hráčů Bohemians. O náhradním termínu pro utkání s Plzní by se mělo rozhodnout v nejbližších dnech.

dacDavid Čermák
  • 2Diskuse


Fortuna liga - 30. kolo

HET liga

Tým Z V R P S B
1. FC Viktoria Plzeň 30 20 6 4 55:23 66
2. SK Slavia Praha 30 17 8 5 50:19 59
3. FK Jablonec 30 16 8 6 49:27 56
4. SK Sigma Olomouc 30 15 10 5 41:22 55
5. AC Sparta Praha 30 14 11 5 43:25 53
6. FC Slovan Liberec 30 13 7 10 37:35 46


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz