Pondělí 15. července 2024, svátek má Jindřich
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Moderátor Bouček: Z Ligy mistrů uděláme balíček emocí

Sport

  13:33
PRAHA - Žádné podrobné taktické rozbory ve studiu. Na Primě Cool chtějí už od dnešního večera nabízet Ligu mistrů v jiném balení, než jsou fanoušci zvyklí z České televize. O odlišném přístupu vypovídá i obsazení místa moderátora ve studiu. Důležité role se ujme Libor Bouček, který v televizi dosud moderoval především talentové pořady nebo reality show.

Anketa Fotbalista roku 2011. Na snímku zleva moderátor Libor Bouček, Karel Poborský a Osobnost Gambrinus ligy Pavel Horváth. foto: ČTK

S fotbalovými akcemi už máte zkušenosti, uváděl jste třeba Fotbalistu roku nebo byl českým hlasatelem na posledních dvou Eurech. Přesto - jak jste poprvé reagoval na nabídku pracovat ve studiu Ligy mistrů?
Může se to zdát jako velmi bláhové,ale měl jsem v té době hned několik nabídek i do prime timu, ale snad úplně poprvé jsem nechal volit jen srdce. Fotbal sleduju od dětství a vznešenost a úroveň Ligy mistrů pro mě bylo takové lákadlo, kterému nešlo odolat. Jsem rád, že to nakonec vyšlo.

Jak náročná pro vás byla příprava celého projektu?
Je to expertní moderování, kde musí člověk kromě standardní pohotovosti prokázat i znalosti. Ale vzhledem k tomu, že fotbalem skutečně žiju, nemusel jsem těch informací doplňovat tolik. Ale jsem rád, že jsem v pořadu, kde člověk musí něco znát a vědět.

ČTĚTE TAKÉ

V čem by se pojetí studia Ligy mistrů na Prima Cool mělo lišit od způsobu, jakým ho dělá Česká televize?
Myslím, že se budeme snažit upozadit expertní komentáře a vyvarujeme se spekulací na téma, co by se stalo kdyby. Budeme se snažit pokládat hostům otázky, na které by se ptal divák a budeme se snažit pojmout Ligu mistrů jako balíček emocí. Přesně v tom duchu, který UEFA akcentovala na posledním Euru. Česká televize dělá svoje přenosy skvěle s obrovskou zkušeností a je jasné, že diváci jsou zvyklí na její pojetí. Na druhou stranu myslím, že existuje i jiný směr.

Na jaká témata tedy dojde?
Třeba během mojí premiéry při úterním utkání Malaga - Panathinaikos Atény jsou jasným společným tématem peníze. Malaze pomalu vysychají zdroje, situace v Řecku je všeobecně známá a Liga mistrů je pro oba kluby obrovskou šancí. Co se děje v klubu, kde je cítit krize, zajímá mě a myslím, že také diváky.

Už jste si vyzkoušel nanečisto spolupráci s Markem Jankulovským a Tomášem Řepkou, kteří by měli být vašimi hlavními partnery z řad fotbalových expertů?
S Markem Jankulovskim jsem strávil v podstatě celé Euro a strašně se na něj těším. O souhru s ním nemám strach. Tomáše znám také delší dobu a ani s ním díky jeho upřímnosti nebude problém.

Jak bude vypadat Liga mistrů na Primě Cool

Moderovat studio budou střídavě Libor Bouček a Radek Šilhán

V úloze expertů se představí Marek Jankulovski a také Tomáš Řepka

Studio začne půl hodiny před výkopem, po zápase bude následovat sestřih z ostatních zápasů

Komentovat zápasy budou Jiří Vrba, Milan Štěrba, Radek Macháček a Jiří Nikodým

Během studia bude kladen důraz i na témata, které fotbal spojuje s životním stylem jako hudba nebo oblečení.

Autor: