2. dubna 2008 15:19 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

MS ve fotbale v ohrožení

Jihoafričané staví velmi pomalu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jihoafričané staví velmi pomalu. | foto: ČTK

LONDÝN Mezinárodní fotbalová federace FIFA si už chystá finanční rezervy pro případ krachu mistrovství světa, které má v roce 2010 uspořádat Jihoafrická republika. Podle informací deníku Guardian FIFA shání až 800 milionů dolarů (asi 12,8 miliardy korun) do záložního fondu pro případ, že by se turnaj v JAR nekonal.

Jihoafričané jsou totiž ve stavbě stadionů ve stále větším skluzu. "Situace je poměrně obtížná a napjatá," konstatoval mluvčí FIFA Andreas Herren. Sice odmítl, že by federace o Jihoafričanech pochybovala, ale zároveň připustil problémy při Poháru FIFA v příštím roce, který by měl být generálkou na MS.

Uvozovky dolníPotřebují deset kvalitních arén, jenže místo nich zatím mají jen pár zchátralých ragbyových stadionů.Uvozovky horní


Změna pořadatelské země, či dokonce zrušení mistrovství světa by pro FIFA znamenaly obrovskou ztrátu. "FIFA chce mít do roku 2010 připraveno asi 800 milionů dolarů. Vedení už skutečně počítá s možností problémů," napsal Guardian s odkazem na zdroje z vedení federace.

ČTK

Rodičák se zvýší, návrh konečně míří do Sněmovny
Rodičák se zvýší, návrh konečně míří do Sněmovny

Vláda dnes potvrdila, že od 1. ledna 2020 zvýší rodičovský příspěvek z 220 tisíc na 300 tisíc. Na vyšší sociální dávku se mohou těšit novopečení rodiče i ti, kdo příspěvek v současnosti pobírají.