Pátek 23. února 2024, svátek má Svatopluk
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Na kamaráda z Jablonce zkusil volný pád. Penalta se asi pískat neměla, přiznal Mingazov

Sport

  6:00
PRAHA - V Jablonci byli nejlepšími kamarády. Aby také ne, když jsou oba ze zemí bývalého SSSR a jejich rodným jazykem je ruština. Oba se pak v neděli stali hlavními aktéry derby pražských S. Slávista Ruslan Mingazov přepadl v 91. minutě přes nohu sparťana Vjačeslava Karavajeva a sudí Pavel Franěk odpískal pokutový kop. Neprávem. Mingazov penaltu nasimuloval a Milan Škoda tak z penalty na konečných 1:1 vyrovnat neměl.

Slavia vs. Sparta, Mingazov poté, co jej zastavil ve vápně hostí Karavajev. foto: MAFRA

„Běžel jsme do vápna, chtěl jsem se uvolnit a vystřelit, ale když jsem si hodil míč, tak jsem uviděl jeho Slávovu (Karavajevovu) nohu a došlo ke kontaktu a spadnul jsem. Rozhodčí to písknul. Dotyk tam byl,“ použil tradiční hráčskou berličku Mingazov.

Turkmenský křídelník však přiznal, že se mu situace nehodnotí dobře, protože přepadl přes nohu právě Karavajeva, s nímž strávil společná léta v Jablonci, kde spolu byli jedna ruka.

Václavu Kadlecovi navíc Karavajev řekl, že se mu Mingazov přiznal, že se penalta pískat neměla.

Svůj názor si udělal i stoper Sparty Lukáš Mareček. „Třeba se bude psát, že je pan Mingazov letec, jako se to psalo o Lafim,“ připomněl nafilmovaný penaltový pád Davida Lafaty z března 2015 v duelu s Teplicemi, za který sklidil sparťanský kapitán tvrdou kritiku.

„Čekal jsem na svou šanci. Pak jsem se snažil hrát svou hru a týmu pomoci. Když prohráváte s blížícím se koncem, tak se snažíte dělat vše možné pro to, aby dal tým gól. A nám se to povedlo z penalty. Věřili jsme Milanovi Škodovi, že to promění,“ dodal Mingazov.

Anketa

Rozhodl se sudí Franěk správně, když odpískal penaltu po souboji sparťana Karavajeva s Mingazovem?

Ano 453
Ne 1187
Nevím, je to hodně sporné 95
Autor:

Milovníci šití, pozor! Vyhrajte balíček pro šicí nadšence od Funny Bunny
Milovníci šití, pozor! Vyhrajte balíček pro šicí nadšence od Funny Bunny

Tentokrát přinášíme soutěž pro všechny kreativní duše, které milují práci s látkami. Tři výherci získají šicí balíček od Funny Bunny, který dodá...