Úterý 6. prosince 2022, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Na kamaráda z Jablonce zkusil volný pád. Penalta se asi pískat neměla, přiznal Mingazov

Sport

  6:00
PRAHA - V Jablonci byli nejlepšími kamarády. Aby také ne, když jsou oba ze zemí bývalého SSSR a jejich rodným jazykem je ruština. Oba se pak v neděli stali hlavními aktéry derby pražských S. Slávista Ruslan Mingazov přepadl v 91. minutě přes nohu sparťana Vjačeslava Karavajeva a sudí Pavel Franěk odpískal pokutový kop. Neprávem. Mingazov penaltu nasimuloval a Milan Škoda tak z penalty na konečných 1:1 vyrovnat neměl.

Slavia vs. Sparta, Mingazov poté, co jej zastavil ve vápně hostí Karavajev. foto: MAFRA

„Běžel jsme do vápna, chtěl jsem se uvolnit a vystřelit, ale když jsem si hodil míč, tak jsem uviděl jeho Slávovu (Karavajevovu) nohu a došlo ke kontaktu a spadnul jsem. Rozhodčí to písknul. Dotyk tam byl,“ použil tradiční hráčskou berličku Mingazov.

Turkmenský křídelník však přiznal, že se mu situace nehodnotí dobře, protože přepadl přes nohu právě Karavajeva, s nímž strávil společná léta v Jablonci, kde spolu byli jedna ruka.

Václavu Kadlecovi navíc Karavajev řekl, že se mu Mingazov přiznal, že se penalta pískat neměla.

Svůj názor si udělal i stoper Sparty Lukáš Mareček. „Třeba se bude psát, že je pan Mingazov letec, jako se to psalo o Lafim,“ připomněl nafilmovaný penaltový pád Davida Lafaty z března 2015 v duelu s Teplicemi, za který sklidil sparťanský kapitán tvrdou kritiku.

„Čekal jsem na svou šanci. Pak jsem se snažil hrát svou hru a týmu pomoci. Když prohráváte s blížícím se koncem, tak se snažíte dělat vše možné pro to, aby dal tým gól. A nám se to povedlo z penalty. Věřili jsme Milanovi Škodovi, že to promění,“ dodal Mingazov.

Anketa

Rozhodl se sudí Franěk správně, když odpískal penaltu po souboji sparťana Karavajeva s Mingazovem?

Ano 453
Ne 1187
Nevím, je to hodně sporné 95
Autor:

Soutěžíme o 10 balíčků prémiového mléka BEBA COMFORT 2
Soutěžíme o 10 balíčků prémiového mléka BEBA COMFORT 2

Zapojte se s námi do soutěže a vyhrajte jeden z 10 balíčků oblíbené prémiové kojenecké výživy BEBA COMFORT 2, na které si vaše děťátko pochutná. Co...

Mohlo by vás zajímat