6. října 2011 12:00 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Na španělské mistry světa zdarma. Dnes to půjde

Hvězdný španělský útočník David Villa | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hvězdný španělský útočník David Villa | foto: ČTK

PRAHA Velké fotbalové hvězdy ze Španělska se už ve čtvrtek ukážou v Praze. Fanoušci nemusí platit ani korunu, aby je mohli vidět na vlastní oči, jak se při tréninku chystají na páteční zápas s českou reprezentací.

Na nacvičování tajných signálů měli čas do čtvrtka. Na posledním tréninku před kvalifikačním zápasem čeští ani španělští fotbalisté nic z taktické kuchyně neutají. Ačkoliv to normálně není zvykem, před kvalifikačním zápasem budou tréninky na Letné v Praze u obou soupeřů volně přístupné.

Před zápasem se Španělskem

Čtvrtek
od 17.30: trénink Česka
od 19.00: trénink Španělska
vstupenky: zdarma k dispozici u sponzorů fotbalové reprezentace nebo přímo na Letné

Zítra
od 20.45: zápas Česko–Španělsko
vstupenky: poslední volné lístky budou k dispozici pouze ve čtvrtek na pokladnách letenského stadionu.

V minulosti navštěvovali fanoušci v hojném počtu reprezentační tréninky především na začátku působení Karla Brücknera. Potom se dveře před fanoušky zavíraly. Návštěva úřadujících světových šampionů znamená vhodnou příležitost, proč z tréninku po odmlce znovu udělat veřejnou záležitost.

Jak velkou euforii vyvolají mezi českými fanoušky Xavi, Villa či Torres, se uvidí. "Očekáváme návštěvu mezi pěti a sedmi tisíci fanoušky," říká mluvčí reprezentace Jaroslav Kolář. "Kromě hlavní tribuny jsme schopni podle zájmu otevřít postupně všechny zbývající ochozy," upřesnil.

Na zápas ještě není vyprodáno

Popularita španělské reprezentace se během úspěšné éry vyšplhala na vrchol. Před březnovým zápasem Česka ve Španělsku byl stadion vyprodaný dvakrát. Na samotný zápas i večerní trénink. Na tribunách v Granadě ho sledovalo 16 tisíc diváků. A to další stovky fanoušků čekaly marně před branami.

Neskutečná kulisa bouřila při každé drobnosti. Stačilo, aby si brankář Iker Casillas zaběhl do rohu hřiště pro míč, a hned se ozval ohlušující jásot.

I když lze zápas s již jistými vítězi kvalifikační skupiny společně s blížící se návštěvou Barcelony v Lize mistrů považovat za fotbalovou událost roku v Česku, všechna místa na stadionu ještě nejsou obsazená. Ve středu odpoledne ještě bylo k dispozici na internetu několik stovek vstupenek za 1900 korun.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!