Čtvrtek 7. prosince 2023, svátek má Ambrož, Benjamin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nečtěte noviny, nakázal trenér

Sport

  14:30
PRAHA - Nečtěte noviny, co píšou o našich vyhlídkách na titul, odvádělo by to vaši pozornost od soustředění na zápasy. Takový pokyn vydal svým fotbalistům trenér Slavie Jarolím už na prahu ligového jara. A jeho doporučení má dvojnásobnou platnost nyní.

Karel Jarolím foto: ČTK

V pondělním 267. derby se Spartou mohou slávisté nalomit nadvládu letenského rivala a odskočit mu na pět bodů, čímž by se přiblížili vysněnému ligovému prvenství. "Od jara hráčům klademe na srdce, že jediné, na co se musí soustředit, jsou dobré výkony na trávníku. Nemá smysl zabývat se dalšími věcmi, třeba i novinovými články. Doufám, že mě hráči poslouchají, je to pro jejich dobro. Lépe se tak vyhnou tlaku okolí,“ vysvětlil Jarolím.


Do derby půjdou slávisté s velkým odhodláním. "Budeme hrát "doma", chceme vyhrát. Teď nemůžu říct, jestli bychom brali i remízu, která by nám zaručila udržení dvoubodového odstupu. To budu moci říct až podle vývoje zápasu,“ pravil slávistický kouč.
Titul by Slavia získala po dvanácti letech, zkušený trenér o něm však hovořit nechce. "Do konce bude zbývat ještě sedm kol, ale je pravda, že výhrou bychom si vedoucí pozici upevnili a byli k cíli blíž. Nicméně by to neznamenalo, že je konec ligy. V každém případě by nám vítězství velmi pomohlo. Nejen v tabulce, ale i psychicky.“ Na zmínku, že prohra Sparty na Strahově by ji podle některých názorů "odřízla“ od rozhodující bitvy, se jen pousmál. "Ve střehu musíme být v každém zápase.“


Půjde o poslední slavné pražské derby ve slávistickém exilu na Strahově. Očekává se plný stadion, nicméně se údajně schyluje k výtržnostem fanoušků. "Máme informace, že jistá skupina se vydá na Strahov s úmyslem vyvolávat nepokoje a stadion poškodit, zřejmě právě kvůli tomu, že tam půjde o poslední derby. Proto chystáme rozsáhlá bezpečnostní opatření,“ uvedl tiskový mluvčí Slavie Ondřej Zlámal.


"Diváci by si měli zápas užít, jakýkoli náznak demolice bych tvrdě trestal,“ pokýval hlavou obránce Martin Latka, který navlékne kapitánskou pásku namísto stopera Ericha Brabce. Ten je v trestu za žluté karty, stejně jako útočník Jan Blažek. Dlouhodobě mimo hru jsou Janda, Šenkeřík, Švento a stále také Vladimír Šmicer. "Už s námi začal trénovat, ale ještě potřebuje dohnat kondici,“ vysvětlil Jarolím a na zmínku, že podle některých expertů předvádí Sparta na jaře o něco lepší fotbal, se opět usmál. "Já jim to neberu,“ řekl.

Vyhrajte profesionální kosmetický přístroj od značky GESKE!
Vyhrajte profesionální kosmetický přístroj od značky GESKE!

S přístrojem Facial Hydration Refresher 4v1 nebude mít matná a unavená pleť žádnou šanci. O tento zázrak dnes soutěžíme. Jak se můžete zapojit?