Sobota 4. února 2023, svátek má Jarmila
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nejlepší financování roku? Turečtí funkcionáři prodali hráče, nakoupili kozy

Sport

  6:07
ISPARTA/PRAHA - Zajímavým způsobem se rozhodli svou mládežnickou akademii zafinancovat funkcionáři tureckého klubu Gülspor z města Isparta. Prodali několik mladých hráčů, přičemž za utržené peníze koupili kozy.

Klubový prezident Kenan Büyükleblebi, stojící vedle zdroje financování tureckého klubu. foto: CNN Turk

„Potřebujeme mít konstantní příjem,“ řekl prezident klubu Kenan Büyükleblebi CNN. „Nemáme sponzory, protože malé kluby nechce podporovat vláda ani žádný mecenáš. Přitom potřebujeme peníze pro děti, pro jejich výchovu.“

Klub za osmnáct prodaných hráčů získal 15 000 tureckých lir (zhruba 55 000 korun), které obratem investoval do deseti koz. Funkcionáři si pochvalují, že za první sezonu získají prodejem kozího mléka až 5000 tureckých lir (asi 18 tisíc korun).

Hráči a funkcionáři tureckého týmu Gülspor z Isparty. Klubový prezident Kenan Büyükleblebi v horní řadě, třetí zleva.

„Navíc bude počet koz každým rokem růst. Očekáváme, že po šesti letech budeme mít 140 koz, které budou klubu vydělávat,“ poznamenal na setkání s novináři Büyükleblebi.

V tureckém týmu hraje jen mládež, která se zde rozvíjí, a následně zpeněžuje prodeji oddílům z vyšších soutěží. Z těchto odchodů je fungování týmu financováno, což chce klub nákupem hospodářských zvířat změnit a v budoucnu být soběstačný.

„Učíme kluky v oddílu disciplíně a morálce, což jsou hlavní úkoly všech klubů v okolí Isparty,“ chlubí se klubový prezident.

Klubový prezident Kenan Büyükleblebi, stojící s dcerou vedle zdroje financování tureckého klubu.

Nutnost trvalého příjmu navíc klubový prezident zdůvodňuje potřebou financí na vysílání týmů na různé fotbalové turnaje.

V letošním roce oddíl moc peněz z prodeje kozího mléka nevydělá, nicméně budoucnost tohoto odvážného podnikatelského plánu vypadá rozhodně zajímavě.

Autor:

Deníčková soutěž: Vyhrajte čtení na dlouhé zimní večery
Deníčková soutěž: Vyhrajte čtení na dlouhé zimní večery

dílejte příběh ze života, napište deníček a vyhrajte skvělou sérii knih od Jo Nesba, ve kterých své detektivní schopnosti předvádí sám rozervaný...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat