Středa 29. května 2024, svátek má Maxmilián, Maxim
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Nizozemský fotbalový svaz potrestal Twente sestupem do druhé ligy

Sport

  19:00
ZEIST - Nizozemský fotbalový klub Twente Enschede byl přeřazen do druhé ligy kvůli porušení finančních pravidel. Rozhodl o tom národní svaz KNVB. Twente má dluhy ve výši kolem 32 milionů eur a trest je i důsledkem nelegálních praktik na přestupovém trhu.

Twente se stěhuje do druhé ligy. foto: www.wikipedia.org

Klub v této sezoně obsadil 13. místo a na sportovním poli se zachránil, od dubna přitom nejvyšší soutěž hrál s tříbodovým odpočtem právě kvůli porušení finančních pravidel. V předchozí sezoně přišel z podobných důvodů dokonce o šest bodů. Ligu teď nuceně opouští šest let po zisku jediného mistrovského titulu v historii.

Twente se opakovaně nepodařilo předložit odpovídající plán, který by odvrátil hrozbu odebrání licence. S rozhodnutím svazu však jeho vedení nesouhlasí a zvažuje právní kroky.

Svaz potrestal už v prosinci klub tříletým zákazem startu v evropských pohárech za to, že prodal práva na sedm hráčů třetí straně, což pravidla nedovolují. Twente navíc tyto údaje zatajilo, aby dostalo od UEFA licenci na účast v předchozím ročníku Evropské ligy.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!