29. listopadu 2011 19:27, aktualizováno  19:44 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

O Euro fanoušci nepřijdou. Odvysílá ho ČT

Černá Hora - Česko (Jiráček) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Černá Hora - Česko (Jiráček) | foto: Reuters

PRAHA Česká televize dokončila složitá jednání a získala televizní práva na nadcházející mistrovství Evropy 2012, které hostí Polsko a Ukrajina. Veřejnoprávní stanice o tom informovala v tiskové zprávě.

Už se zdálo, že čeští fanoušci Euro neuvidí, i když se na něj reprezentace kvalifikovala díky úspěšné baráži s Černou Horou. Žádná z českých stanic nechtěla přistoupit na podmínky prodejci práv. Jednání však nakonec dovedla do zdárného konce Česká televize. "Nejvíc mě těší, že uděláme radost českým příznivcům fotbalu, kteří nám po celou dobu vyjednávání dávali najevo, že si přejí Euro vidět právě v České televizi. Můžu jim slíbit, že ČT4 připraví jako vždy ten nejlepší sportovní servis," prohlásil generální ředitel Petr Dvořák.

"Vyjednávání byla místy velmi tvrdá, ale na druhou stranu probíhala korektně. Cenu se nakonec podařilo stlačit k maximální hranici, kterou jsme byli schopni akceptovat. Myslím, že jsme sportovním příznivcům dali krásný předvánoční dárek," tvrdí výkonný ředitel ČT4 Jiří Ponikelský.

Semifinále a finále může být na ČT1

"V případě postupu českého týmu bude semifinále a finále na ČT1," prozradil LN programový ředitel Milan Fridrich.

Česká televize odvysílá 31 utkání, z čehož bude 27 v přímém přenosu na sportovním kanálu. Zápasy budou ke shlédnutí i na webu ČT a to i ze záznamu.

Český tým dosud nezná soupeře v základní skupině. Los totiž proběhne v pátek 2. prosince.

Advantage Consulting, s.r.o.
VMware SPECIALIST

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj, Moravskoslezský kraj
nabízený plat: 35 000 - 55 000 Kč