Pondělí 26. února 2024, svátek má Dorota
130 let

Lidovky.cz

Sport

O Newcastle usiluje saúdskoarabský princ. Přátelí se s Trumpem a topí se v luxusu

Mohamed bin Salmán má zájem o koupi Newcastlu United foto: Reuters

Newcastle - O koupi týmu z Premier League má zájem už nějakou dobu, nyní by se mohl dočkat. Korunní princ Saúdské Arábie Muhamed bin Salmán je podle informací Wall Street Jurnal v jednání s Mikem Ashleym, majitelem Newcastlu United. A nouzí o peníze rozhodně netrpí. Jaké skvosty jeho bohatství obsahuje?
  10:34

Výročí kung-fu kopu. Před 25 lety sejmul Cantona fanouška v hledišti

Muhamed bin Salmán je korunním princem od roku 2017 a netají se touhou vlastnit nějaký tým z první anglické ligy. V jeho hledáčku už kdysi byl například Manchester United, nyní se zajímá o Newcastle. A podle všeho už jedná s majitelem.

Saúdskoarabský princ a zároveň ministr obrany patří mezi nejzámožnější lidi planety. A rád své bohatství dává na obdiv. Bulvární server The Sun vyštrachal, co všechno lze v jeho sbírce najít.

Hlavní doménou je jeho dům v Paříži, který s před pěti lety pořídil za 230 milionů liber (přes 6,8 miliard korun). Do dnešní doby platí za nejdražší sídlo vůbec, nikdo jiný za obydlí nezaplatil víc. Obří dům má například deset ložnic, či vnitřní i venkovní bazén

Mohamed bin Salmán má zájem o koupi Newcastlu United
Mohamed bin Salmán má zájem o koupi Newcastlu United

Ještě víc než za dům však utratil za něco jiného. Ve stejném roce si totiž pořídil luxusní jachtu, která ho vyšla dokonce na 380 milionů liber (přes 11,3 miliard korun). Se svými míry 140 metrů na délku a 18 na šířku se jedná o nejdelší loď na světě.

Saúdskoarabský princ utrácí i za umění. V roce 2017 bylo oznámeno, že koupil vzácný obraz Leonarda da Vinciho s názvem Salvator Mundi za částku 340 milionů liber (10 miliard korun). Obraz se ovšem momentálně nachází v muzeu v Abú Dhabí.

Kromě cenných věcí se může pyšnit i vlivnými známostmi. Americký prezident Donald Trump ho dokonce veřejně označil za přítele. Bin Salmán se nechal vyfotit i s ruským prezidentem Vladimirem Putinem či britskou královnou Alžbětou II.

Autoři: