Pondělí 26. února 2024, svátek má Dorota
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Soud zamítl vazbu pro tři fotbalisty podezřelé z korupce

Sport

  11:16aktualizováno  11:59
STRAKONICE - Žádné zajištění obviněných. Státní zástupce neuspěl u Okresního soudu ve Strakonicích s návrhem vzít do vazby tři z 12 fotbalistů, jež policie obvinila z korupce kvůli možnému ovlivňování zápasů. Strakonický státní zástupce Miloslav Kelyman, který případ dozoruje, to potvrdil serveru Lidovky.cz.

Fotbal ve sněhu. foto: MAFRA - Alexandr Satinský.

"Byl podán návrh na vzetí tří do vazby, ale soud je propustil, protože vazební důvody neshledal," uvedl bez dalších podrobností Kelyman. Návrh Kelymanovi na vazbu poslali policisté.

Vše o aféře

Dvanáctka současných a bývalých fotbalových hráčů čelí obvinění z podplacení nebo přijetí úplatku. Více než dvacet dalších lidí policisté vyzvali k podání vysvětlení. "První případ úplatku se začal šetřit na Strakonicku, proto se případem zabýváme na našem státním zastupitelství," řekl novinářům žalobce Kelyman. Neuvedl však, o jaký zápas šlo, ani další možné souvislosti.

Stejně jako policisté nechtěl sdělit jména obviněných. Připustil ale, že obránce Českých Budějovic Jan Halama, který dříve ve Strakonicích hrával a o němž se v souvislosti s případem hodně mluvilo, figuruje mezi zadrženými.

Kelyman zatím nedokáže říct, kdy by se kauza mohla dostat k soudu. Naznačil však, že by se tak třeba mohlo stát ještě do konce letošního roku. "Ale přesně to skutečně teď nedokážu odhadnout," dodal státní zástupce.

Policejní akce začala ve středu ráno na různých místech České republiky. Protikorupční útvar při vyšetřování spolupracuje se slovenskými kolegy, kteří již obvinili sedm lidí.

Gang podle nich uplácel hráče a pak vydělával sázením na zmanipulované zápasy zejména v zahraničních internetových sázkových kancelářích. Skupina za poslední rok údajně ovlivnila nejméně 19 fotbalových utkání v České republice a na Slovensku.

Autoři: ,

Nuda v BRuNU nehrozí. Vyhrajte vstupenky do zábavního parku
Nuda v BRuNU nehrozí. Vyhrajte vstupenky do zábavního parku

V Moravské metropoli se rozkládá zábavní park BRuNO, který přináší nekonečné možnosti pro aktivní odpočinek jak pro děti, tak i pro dospělé. Maskot...