Úterý 28. ledna 2020svátek má Otýlie 0 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Spoušť po slovenských fotbalistech: svázaný muž, alkohol a prostitutky

Slovenští fotbalisté prožívají mimořádně úspěšnou kvalifikaci. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Slovenští fotbalisté prožívají mimořádně úspěšnou kvalifikaci. | foto: Reuters

BRATISLAVA/PRAHA Na Slovensku se řeší pořádný fotbalový skandál. Tamější reperezentanti do 21 let si zpestřili dvě kvalifikační utkání o postup na Euro 2015 pořádně divokým doprovodným programem.

Podle anonymního udání ničili pod vlivem alkoholu hotel v Senci, obtěžovali ostatní hosty a zanechali po sobě spoušť. I když kapitán reprezentace Richard Lásik pro média obvinění popřel, šéf svazu přiznal, že většina z toho je pravda a případ je ve stadiu šetření.

Mladí Slováci prý řádili po zářijové domácí kvalifikaci proti Skotsku i říjnové baráži s Itálií, která Slováky na šampionát konaný v Česku nepustila. „Divoké večírky ve společnosti litrů alkoholu a lehkých žen. Demolování hotelu a obtěžování hostů,“ cituje Nový Čas z anonymního dopisu, který dostalo několik médií i Slovenský fotbalový svaz.

Zdroj: ‚Jediné štěstí, že je na hotelu zamkli’

„Hráči se opíjeli. Trenéři odešli mimo areál, aby nic neviděli a jediné štěstí bylo, že někdo zavřel hotel a hráči nemohli vyrazit do okolních bordelů, na což měli chuť,“ uvádí se dál v dopise. Na vině je prý několik hráčů i členů realizačního týmu.

O skandálu slovenských fotbalistů informuje Denníku Šport na titulní straně.

O skandálu slovenských fotbalistů informuje Denník Šport na titulní straně.

„Aby jim nikdo nepřekážel, svázali pracovníka bezpečnostní služby a připoutali k zábradlí. Pak močili do skleniček v baru, rozkopali pět hotelových dveří, vypili všechno alkoholické, co bylo v dosahu a několikrát využili služeb ochotných děvčat v hotelu i objednaných erotických pracovnic,“ vyjmenoval zdroj.

Tehdejší trenér jednadvacítky Ivan Galád tvrdí, že o takovém chování svých svěřenců nevěděl. „Na srazu se vždy chovali příkladně a to, co dělali po srazu, o tom nemám žádné informace,“ řekl. Předseda svazu Ján Kováčik nicméně potvrdil, že část informací je pravdivých a svaz už se záležitostí zabývá.

,
Premium

Ležela u nohou vraha, čekala smrt a modlila se. Přežila, ale trpí

Ekaterina Garbova - střelba ve Fakultní nemocnici v Ostravě Porubě | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ekaterina Garbova přežila. Vrahovy výstřely ji naštěstí minuly. Odnesla si však zranění z toho, jak po ní lidé v panice...

Premium

Když je šampionka v­ sedmnácti vyhořelá. Ze závodů ji „vyhnaly“ děti?

Alina Zagitovová při listopadovém závodu v Japonsku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Aktuální olympijská vítězka i mistryně světa Alina Zagitovová oznámila v prosinci v pouhých 17 letech přerušení závodní...

Premium

Koho čeká láska a koho rozchod. Jaký bude rok 2020 ve vztazích?

S muži je to někdy náročné, ale díky nim je ten život o něco zajímavější. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Člověk je společenský tvor a je v životě spokojený podle toho, jak se mu daří ve vztazích s druhými lidmi. Potřebuje...

Nejlepší příběhy píše sám život. Tyto deníčky u vás v loňském roce zabodovaly
Nejlepší příběhy píše sám život. Tyto deníčky u vás v loňském roce zabodovaly

Deníčky jsou již neodmyslitelnou součástí eMimina. Z každého měsíce roku 2019 jsme vybrali jeden z mnoha příběhů, který vás chytl za srdce.