Neděle 25. února 2024, svátek má Liliana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Plzeň bude hrát ve středu Ligu mistrů s CSKA Moskva v Petrohradu

Sport

  19:17
MOSKVA - Středeční zápas fotbalové Ligy mistrů mezi CSKA Moskva a Viktorií Plzeň se uskuteční v Petrohradu. Důvodem změny místa konání zápasu jsou problémy s trávníkem na stadionu Chimki v Moskvě, kde ruský šampion hraje svá domácí utkání. Termín zápasu zůstává stejný 2. října od 18:00 SEČ. CSKA o tom informuje na svém webu.

Plzeň před zápasem s Manchesterem City. foto: MAFRA - Michal Šula

"Pro Viktorii je samozřejmě tato změna velkou komplikací především směrem k zajištění letu, ubytování nebo transferů na místě. Naši zástupci poletí v nejbližším možném termínu do Petrohradu, aby tyto náležitosti řešili napřímo," uvedl tiskový mluvčí Viktorie Pavel Pillár. "Duel samotný, včetně zajištění veškerých předzápasových náležitostí, bude navíc ještě zkomplikován faktem, že v úterý se na stejném stadionu odehraje jiný duel Ligy mistrů mezi Zenitem Petrohrad a Austrií Vídeň," dodal.

UEFA tak musela udělit výjimku, jelikož konání dvou zápasů na jednom stadionu během dvou dnů odporuje regulím. Trávník na stadionu Chimki, kde nastupuje také další moskevský klub Dynamo, je podle informací ruských médií v katastrofálním stavu. Ve středu ho inspekce UEFA shledala jako nezpůsobilý pro utkání Ligy mistrů. CSKA proto musel situaci řešit. Jenže rezervní stadion má v Krasnodaru, kde bude hrát ve čtvrtek 3. října domácí Kubaň zápas Evropské ligy s Valencií. Ve hře bylo údajně i přeložení zápasu.

Plzeň nyní musí na poslední chvíli řešit logistiku vlastní i fanoušků

Další variantou byl stadion v Rostově na Donu. Nakonec se zápas přesune do Petrohradu vzdáleného od Moskvy přes 600 kilometrů. "Za posledních 24 hodin jsme studovali všechny možné varianty a rozhodli jsme se pro Petrohrad. Děkujeme vedení Zenitu za to, že pochopilo naši složitou situaci a umožní nám využít jejich stadion," stojí v prohlášení CSKA na klubovém webu.

Fotbalisté CSKA Moskva

Plzeň nyní musí na poslední chvíli řešit logistiku vlastní i fanoušků. "Informace je velmi čerstvá, s UEFA řešíme nejen zajištění potřeb samotného zápasu, ale také situaci několika desítek našich fanoušků, kteří mají zajištěný transfer i ubytování v Moskvě," dodal Pillár. Stadion Petrovskij v Petrohradu má kapacitu 21,500 fanoušků, což je zhruba o tři tisíce více než stadion Chimki.

Autoři: ,