14. června 2011 15:04 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Policie hledá fanoušky, kteří napadli vedení Slavie

Střety fanoušků Slavie a policistů. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Střety fanoušků Slavie a policistů. | foto: ČTK

PRAHA Pražští kriminalisté pátrají po totožnosti dvaceti nejradikálnějších fanoušků, kteří v poločase pohárového zápasu mezi fotbalisty Slavie a Olomouce zaútočili na vedení Slavie. Někteří z nich vnikli i do VIP prostor stadionu, kde poničili zařízení několika místností, a útočili na policisty.

Za výtržnictví, poškození cizí věci a násilí proti úřední osobě jim hrozí až čtyřleté vězení. Jejich fotografie jsou umístěny na webových stránkách policie. Kvůli výtržnostem při pohárovém zápasu, který zůstal 5. května nedohrán, policisté stíhají již 26 lidí. Všichni čelí obvinění z výtržnictví a poškození cizí věci s až tříletou trestní sazbou.

Jeden člověk je stíhán i za násilí proti úřední osobě, tomu hrozí až čtyři roky vězení, další za poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení, za což mu mohou soudy vyměřit až šest let vězení. Celková škoda, která při řádění fanoušků v Edenu vznikla, byla vyčíslena na 700 tisíc korun.
2O fanoušků, které hledá policie, protože napadli vedení fotbalové Slavie

Kriminalisté obviněné odhalili na základě videodokumentace, kterou pořídila sama policie, nebo ji získala z dalších zdrojů. Policisté odhalili i ty, kteří si maskovali obličej nebo se při výtržnostech převlékali. Úvodní duel semifinále Ondrášovka Cupu předčasně ukončily výtržnosti slávistických fanoušků, protestujících proti nejasné situaci v zadluženém klubu, kterému hrozil kvůli původnímu neudělení licence pád z první ligy.

Domácí příznivci dvakrát obsadili hřiště. Výkop nejprve pozdrželi téměř o půlhodinu, v poločasové pauze se pak druhý protest zvrhl ve vlnu násilností a pokusu o napadení klubového vedení. Následoval zásah policie.

Slavia byla disciplinární komisí potrestána pokutou 750 tisíc korun a zavřením hlediště ve třech domácích utkáních. Nedohraný zápas byl zkontumován výsledkem 3:0 ve prospěch Olomouce, která pak v odvetě potvrdila postup do finále.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!