28. listopadu 2011 11:17 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Psotka skončil v Olomouci: Sparta ale aktuální není

Olomouc - Sparta Praha (Psotka a Blažek). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Olomouc - Sparta Praha (Psotka a Blažek). | foto: ČTK

OLOMOUC/PRAHA Během svého působení v Olomouci se stal jedním z nejuznávanějších trenérů. Trenér Zdeněk Psotka dvakrát Sigmu dovedl na čtvrté místo fotbalové ligy. Olomouc se navíc prezentovala atraktivní a útočnou hrou. V neděli ale, po domácí prohře s Hradcem, byl Psotka odvolán.

Sigma Olomouc se po patnácti kolech krčí s pouhými šesti body na samém konci tabulky. Kvůli korupci jí ale bylo odečteno devět bodů.

Před deseti dny navíc vypluly na povrch spekulace, že by se měl Zdeněk Psotka stát hlavním trenérem Sparty. Na Letné totiž mají skončit Chovanec a Hašek. Psotka ale námluvy se Spartou odmítal a odmítá. Konkrétní nabídku prý dosud nedostal.

Jak je to nyní po vašem odvolání?
Platí to, co jsem říkal na začátku. Nemám žádnou konkrétní nabídku.

Je pro vás lákavé trénovat Spartu?
Teď to není aktuální.

Nemohly odvolání urychlit spekulace o tom, že se máte přesunout na Letnou?
To byste se museli zeptat vedení. Osobně si ale myslím, že ne.

Nemrzí vás takový konec v Sigmě?
Podobné věci se ve fotbalovém životě prostě stávají. Představenstvo se takto rozhodlo, chtělo udělat impulz před důležitým zápasem s Baníkem.

Tušil jste dopředu, že se takový scénář může odehrát?
Ne. S vedením jsme se bavili hlavně o utkání s Hradcem a Ostravou, ze kterých jsme chtěli vytěžit co největší bodový zisk.

Olomouc jste vedl tři a půl roku. Změnil byste nějaké rozhodnutí, kdyby jste se mohl vrátit v čase?
O tom nepřemýšlím. V životě také nemůžete něco změnit zpětně. Já jsem hrozně rád, že jsem dostal od Sigmy šanci. Získal jsem mnoho zkušeností, což mi v budoucnu určitě pomůže.

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.