28. listopadu 2011 23:37 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Těžce nemocný mladík si splnil sen. Fandil Slavii

Slávisté Martin Vaniak (vlevo) a Martin Latka sledují utkání s těžce nemocným fanouškem Slavie Boleslavem Pánkem, který si přál vidět utkání svého klubu přímo na stadionu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Slávisté Martin Vaniak (vlevo) a Martin Latka sledují utkání s těžce nemocným fanouškem Slavie Boleslavem Pánkem, který si přál vidět utkání svého klubu přímo na stadionu. | foto: ČTK

PRAHA Nevyléčitelně nemocnému jednadvacetiletému Boleslavovi se dnes splnil sen. Velký fanoušek fotbalistů Slavie, který je již přes rok odkázán na podporu dýchacího přístroje, dnes v Edenu v doprovodu ošetřujících lékařů sledoval druhý poločas první ligy mezi pražským týmem a Ostravou.

Mladík se během zápasu setkal s bývalým brankářem Slavie Martinem Vaniakem a stoperem Martinem Latkou, který do zápasu kvůli karetní trestu nemohl zasáhnout. Odnesl si slávistický dres a velký zážitek.

"Nečekal, že za ním přijdou. Dokud mohl, tak chodil na zápasy Slavie. Byl hrozně dojatý a říkal, že to byl pro něj nejlepší vánoční dárek, jaký mohl dostat," řekl primář oddělení dlouhodobé intenzivní péče Dan Romportl, který se o pacienta stará.

Boleslavovi diagnostikovali neléčitelné neurologické onemocnění už ve třech letech. Zpočátku byl schopen samostatně fungovat, ale jeho stav se začal prudce zhoršovat a už rok a několik měsíců se neobejde bez pomoci přístrojů.

ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
MECHANIK VÝROBY

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 24 000 - 30 000 Kč