20. prosince 2012 13:15 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Půjde Tecl do Plzně? Poslední slovo budu mít já, říká

Slavia Praha - Jihlava. Stanislav Tecl z Jihlavy a David Hubáček ze Slavie (vpravo)  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Slavia Praha - Jihlava. Stanislav Tecl z Jihlavy a David Hubáček ze Slavie (vpravo) | foto: ČTK

JIHLAVA Fotbalový kanonýr Stanislav Tecl vnímá časté spekulace o svém možném zimním přestupu z Jihlavy, kde se v podzimní části sezony blýskl deseti vstřelenými brankami v jedenácti zápasech. Přestože se eminentním zájmem o dvaadvacetiletého útočníka netají především Plzeň, která údajně za Tecla už Vysočině nabídla 20 milionů korun.

On teď ale myslí především na to, aby jako kapitán Jihlavě pomohl v jarních záchranářských bojích. Možnou změnou dresu se teď až tolik nezabývá. Pokud by ale přestup byl na spadnutí, Tecl, o něhož stojí i nejmenované zahraniční kluby, k němu chce mít co říct. "Jsem pravidelně informován ze strany mého manažera Pasky. Věřím, že poslední slovo k tomu, kam se případně bude ubírat moje další fotbalová budoucnost, budu mít já," citovaly Tecla internetové stránky jihlavského klubu.

Tecl je kometou podzimní části fotbalové ligy. I proto s předstihem vyhrál internetové hlasování jihlavských fanoušků o nejlepšího hráče týmu v první polovině sezony. Talentovaný útočník nasbíral 2643 hlasů, druhý skončil záložník Václav Koloušek (1564) a třetí brankář Jaromír Blažek (1227). Pro Tecla je prioritou před blížícím se rokem 2013 především to, aby s Jihlavou oslavil pohodlné udržení v nejvyšší soutěži, kam se tým před sezonou vrátil po šesti letech.

Klíčové pro něj je, že už se zotavil ze zranění kotníku, kvůli kterému od 21. října nehrál. "Zranění zanechalo menší kaňku na jinak výborném podzimu. Jinak už jsem připraven na start zimní přípravy. S klukama si pravidelně chodíme zahrát hokej a užil jsem si pohodový týden ve Špindlerově mlýně na běžkách," dodal Tecl.

ČTK