22. listopadu 2011 0:19 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Reakce na spekulace? Nepracuje se mi hůř, tvrdí Hašek

Plzeň - Sparta (Trenér Sparty Martin Hašek)  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Plzeň - Sparta (Trenér Sparty Martin Hašek) | foto: ČTK

PRAHA Ani jasné vítězství nad Bohemians 1905 těžko něco změní. Alespoň co se týče dalšího osudu trenéra Martina Haška, který spolu s generálním manažerem Jozefem Chovancem ve fotbalové Spartě po ligovém podzimu skončí. Oba se s velkou pravděpodobností rozloučí v rámci velkého třesku, který by měl na Letnou vrátit Jaroslava Hřebíka. Podle Haška to však vliv na jeho současnou práci nemá.

Jak se vám pracuje pod tlakem?
Zaměstnání trenéra ve Spartě je obecně dost náročné. Tlak je všudypřítomný bez ohledu na to, co píší novináři. Stačí, aby se vám nepovedl výsledkově jeden týden a můžete být odvolán. Tak to platí tři roky, co jsem ve Spartě. Tlak je tady prakticky pořád, proto se mi nyní nepracuje hůř.

Myslíte, že může poslední výsledek nějak ovlivnit vaší budoucnost v klubu?
O tom nerozhoduju. A nemyslím si o tom nic.

Řešil jste situaci s někým z vedení Sparty?
Společně s panem Chovancem jsme měli rozhovor s panem Křetinským po porážce s Mladou Boleslavi. Tehdy projevil nespokojenost a od té doby jsme spolu nemluvili.

Těší vás, že tentokrát tým zvládl první utkání po reprezentační pauze?
Pro nás bylo potenciálně kritické. Sparta častěji ztrácí body po reprezentační přestávce, což platí nejen v této sezoně - stačí se podívat posledních deset let zpátky. Tentokrát jsme ale načasovali formu dobře. Neexistoval úsek hry, kdy bychom se museli strachovat o výsledek. O tom vypovídá také konečné skóre.

Prožil jste tedy slabší utkání?
Pokaždé nejdřív musíte soupeře zlomit a přesvědčit ho, že to nepůjde. A to se nám povedlo. Zápas proti Bohemce patří do kategorie, které nás nestálo tolik psychických sil.

V deníku Sport si postěžoval obránce Tomáš Řepka, že s ním nekomunikujete. Jsou jeho výtky oprávněné?
Když je na tréninku, komunikuju s ním normálně. Často nebyl k dispozici ze zdravotních důvodů. Pokud nehraje, tak jedině ze sportovních důvodů. Pokud se mu to nelíbí, nemůžu s tím nic dělat.

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.