Pondělí 29. dubna 2024, svátek má Robert

Sparta porazila Bohemians 1905 a přezimuje první

20:31
PRAHA - Fotbalisté pražské Sparty přesvědčivě zvládli zápas na hřišti Bohemians 1905 a zvítězili 4:0. Do role hvězdy zápasu se pasoval záložník Ladislav Krejčí, který vstřelil dvě branky a třetí připravil pro Libora Sionka. Skóre uzavřel Václav Kadlec.

Bohemians 1905 - Sparta Praha, hráč Sparty Ladislav Krejčí (vpravo) se raduje z prvního gólu se spoluhráčem Manuelem Pamičem foto: ČTK

Sparta tak má šestibodový náskok na druhý Liberec a už teď je jisté, že také po 15. kole povede ligovou tabulku, což jí zajišťuje titul půlmistra. Bohemians jsou dál desátí.

Na "Klokanech" jako by ležel komplex ze špatné bilance ve vzájemných zápasech se Spartou. Bohemians se soupeřem, kterého neporazili deset let, tápali od samého začátku. Sebedůvěru jim nedodal ani návrat klíčového defenzivního hráče Nikla, který nastoupil poprvé od 10. září. Ani Nikl v osmé minutě nezabránil první brance Sparty, když se po Matějovského centru z pravé strany trefil Krejčí.

Bohemians 1905 - AC Sparta Praha 0:4 (0:1)

Branky: 8. a 51. Krejčí, 72. Sionko, 82 Kadlec. Rozhodčí: Kocourek - Filípek, Kovařík. ŽK: Matějovský (Sparta). Diváci: 4382.

Sparta na hřišti v Edenu jasně vládla. Chvíli po vedoucí brance se proti svému bývalému klubu neprosadil sparťanský útočník Kadlec, brankář Bohemians Sňozík pak vzápětí vytáhl další skvělý zákrok proti dorážce Krejčího.

Vršovický tým se částečně vzchopil až po obdržené brance. Obrana Sparty, v níž těsně před zápasem nemocného stopera Zápotočného nahradil Brabec, však dlouho nemusela řešit žádný problém a zdálo se, že hosté i v šestém vzájemném duelu za sebou bez potíží udrží čisté konto.

Tým Bohemians znovu ukázal, že na něj s blížícím se koncem podzimu dolehla herní krize. Sparta navíc pět minut před poločasem udeřila podruhé a jejím hrdinou byl znovu Krejčí, který tentokrát zužitkoval Matějovského roh a poprvé v ligové kariéře zažil "dvougólový" zápas.

Krejčí byl hlavní postavou utkání. Ani po svých trefách neztratil chuť do hry a dvacet minut před koncem ještě připravil další branku pro skvěle mířícího Sionka. Natěšení sparťané udeřili ještě počtvrté: Kadlec ve třetí šanci už před Sňozíkem nezaváhal a navázal na minulou trefu v Olomouci. Sparta potvrdila skvělou letošní bilanci ve venkovních zápasech, když vyhrála i osmý zápas. Bohemians naopak mají o čem přemýšlet poté, co z posledních čtyř utkání získali jediný bod.