22. července 2011 10:04 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Řepku si necháme, promluvili na Spartě

ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ilustrační foto | foto: ČTK

PRAHA Až do čtvrtka se v tom moři spekulací nenašla jediná osoba, která by dokázala dát konkrétní odpověď. Až do čtvrtka kolem fotbalisty Tomáše Řepky, který před sezonou nečekaně přišel o cejch nepostradatelnosti, zůstávala jen řada otázek. Jenže ve čtvrtek večer po dlouhém mlčení o jeho budoucnosti konečně Sparta promluvila – svou ikonu prý nevyhání.

"Vždycky se objeví nějaká informace, s níž musíme žít. Nabídka na Tomáše nám na stole neležela a ani neleží. Pořád je pro nás platným hráčem a my jsme s ním o tom mluvili," řekl po včerejší vítězné generálce s Jihlavou (2:1) slovo generální sportovní manažer Jozef Chovanec. 

Reagovat už musel. Do zamotané detektivky totiž vstoupila nová postava – Miroslav Pelta. Jablonecký šéf se pro deník Sport nechal slyšet, že by Řepku rád viděl oblékat zelenobílý dres ve městě nad řekou Nisou.

O přestupové spekulaci čtěte více

Vůbec mu nevadila minulost skvělého stopera, lemovaná disciplinárními prohřešky a kontroverzními gesty. "Zatím jen mapuji terén. Záleží přece na tom, jaké má s Tomášem plány Sparta. Zatím se v tomto ohledu nevyjádřila jasně," řekl včera LN Pelta.

Konečně se dočkal jasného verdiktu, na který letenští fanoušci tak čekali v dobách dlouhé nejistoty. Poté, co trenér Martin Hašek převzal na Letné od Jozefa Chovance víc pravomocí, zvyká si sedmatřicetiletý Řepka na nový pocit hráče, jenž nemůže brát místo v základní sestavě jako samozřejmost. V přípravných zápasech totiž odehrál méně minut než další dva zkušení stopeři Tomáš Zápotočný a Erich Brabec.

Řepka Jablonec nevyloučil
Přestup nejvýraznější osobnosti českého vicemistra a možná i celé ligy tak rázem nepůsobil jako holý nesmysl. "Jestli půjdu do Jablonce? To já nevím. Záleží na tom, jak se rozhodne Sparta," nevyvrátil ve čtvrtek během dne odchod pro server iHned.cz ani sám Řepka, bývalý reprezentant a obránce italské Fiorentiny či anglického West Hamu. Dílem skládačky se zdál být i velký zájem klubu o dalšího ostříleného stopera Jiřího Jarošíka, který se španělskou Zaragozou neprodloužil smlouvu a hledá si další angažmá.

Sparta se s ním prý předběžně domluvila na tříletém kontraktu, což hráč nepotvrdil a dál se poohlíží po práci v předních zahraničních soutěžích. "Něco mi opravdu nastínili, ale pro mě to teď není aktuální. Takové detaily by se doladily až ve chvíli, když bych se tam náhodou opravdu rozhodl přestoupil," přiznal Jarošík pro LN.

Ve čtvrtek večer proti Jihlavě však Řepka vyběhl na trávník už od začátku a vedl si na jedničku. Byl to první signál, že se nikam stěhovat nebude. I fanoušci se ho během zápasu zastávali a prosili, aby na Letné zůstal. "Tomášova pozice je neměnná, stejná jako dřív. O místo musí bojovat pořád, stejně jako ostatní stopeři. Budou hrát ti s nejlepší formou, což není žádná rarita. Jen se z toho dělá něco, co vybočuje z normálu," udělal Chovanec tečku za spekulacemi.

Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky
Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky

Nemocnice v Pardubicích čelí dalšímu obvinění. Při porodu novorozence tamní personál včas neodhalil problém, který bylo možné vyřešit medikací. Dítě bude mít doživotní následky.