8. července 2008 15:47 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Rezek se vrací do Plzně

Jan Rezek, nová posila prvoligové Plzně. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jan Rezek, nová posila prvoligové Plzně. | foto: Lidové noviny

Plzeň Do přípravy prvoligové fotbalové Viktorie Plzeň se dnes zapojil šestadvacetiletý útočník pražské Sparty Jan Rezek. Na západě Čech je pro Rezka připravena tříletá smlouva. Ondřej Chovanec, podle kterého Rezek v nejbližších dnech kontrakt podepíše. "Na přestupu jsou dohodnuté kluby, se smlouvou souhlasí i hráč, takže tam není jediný problém," uvedl Chovanec.

Rezek v Plzni už působil před dvěma lety, ale po šesti odehraných zápasech si jej v září roku 2006 přivedl kouč Michal Bílek do pražské Sparty. V jejím kádru se ale útočník či ofenzivní krajní záložník nikdy trvale do základní sestavy neprosadil. Jarní část sezony strávil na hostování v Bohemians 1905, kde ale nezabránil sestupu do druhé ligy.

V první lize zatím odehrál Rezek, který má zkušenosti i z ruského Krasnodaru, 99 zápasů a vstřelil v nich 11 branek. Nyní se nehodil do plánů ani novému trenérovi Vítězslavu Lavičkovi, který jej nevzal na herní soustředění do Rakouska.

Rezek tak rozšíří sparťanskou minikolonii v plzeňském týmu: před týdnem do Štruncových sadů zamířil záložník Pavel Horváth, velký Rezkův kamarád, během léta stejným směrem putoval i brankář Tomáš Poštulka a záložník David Limberský.