Ronaldo v ráži. Hvězdný Portugalec rozhodl dvěma góly o výhře Juventusu nad Laziem

Cristiano Ronaldo režíroval výhru Juventusu nad Laziem. foto: ČTK

Turín - Juventus porazil v dohrávce 34. kola italské fotbalové ligy 2:1 Lazio Řím a upevnil si první místo v soutěži. Oba góly vítězného týmu dal Cristiano Ronaldo a dotáhl se na čelo tabulky střelců po bok Cira Immobileho.
  23:55

V prvním poločase oba celky nastřelily brankovou konstrukci, góly padaly až po přestávce. Ronaldo otevřel skóre v 51. minutě z pokutového kopu a o tři minuty později využil po brejku přihrávku Paula Dybaly před prázdnou bránu. Hvězdný Portugalec vstřelil 30. ligový gól v sezoně a je na tom stejně jako jeho dnešní soupeř Immobile, který snížil v 83. minutě rovněž z penalty.

Ronaldo se stal prvním fotbalistou v historii, který dal přes 50 branek v italské, anglické i španělské lize. V Serii A navíc dosáhl na jubilejní trefu v rekordně nízkém počtu zápasů (61).

„Stará dáma“ je blízko obhajobě titulu, čtyři kola před koncem má náskok osmi bodů před druhým Interem Milán. Lazio získalo z posledních pěti utkání jediný bod a je čtvrté.