Neděle 5. prosince 2021, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Rozčarovaný Trpišovský o pozitivních hráčích Beer Ševy: Nepochopitelné, proč testy tedy jsou?

Sport

  0:05
PETACH-TIKVA - Předzápasové dění v Izraeli mělo ke klidné přípravě daleko, vždyť slávisté se dozvěděli, že proti nim díky výjimce od UEFA smí nastoupit v úterý pozitivně testovaní fotbalisté. „Nerozumím tomu, prostě to nechápu,“ prohlásil trenér Jindřich Trpišovský po porážce Slavie od Hapoelu Beer Ševa (1:3).

Svěřenci trenéra Trpišovského odjeli z Izraele bez bodu. foto: Twitter SK Slavia Praha

„Hlavně doufám, že to pro nás nebude mít žádné následky, je to fakt nepříjemné,“ uvedl prostřednictvím videokonference.

Za izraelské mužstvo hráli v úvodním zápase základní skupiny Evropské ligy v základu obránce Taha i záložník Josué, přestože stejně jako trenér Abukasis, jeho asistent Barda a náhradní gólman Rahamim měli v úterý před utkáním pozitivní test na koronavirus.

Bylo to z povinných odběrů, které nařizuje UEFA. Chodí na ně reprezentanti, účastníci pohárů.

I slávisté je před odletem podstoupili. Všichni fotbalisté i trenéři měli výsledky v pořádku, dva hráči a členové širšího realizačního týmu, kteří neprošli testy před týdnem, zůstali v karanténě.

V týmu Beer Ševy byla situace složitá, nepřehledná. Klub o pozitivních výsledcích zmíněných jednotlivců informoval, zároveň upozornil, že se nejedná o nově nakažené. Podle slávistického šéfa Jaroslava Tvrdíka argumentoval Hapoel tím, že dotčení už nejsou infekční a jsou ve stadiu uzdravování se.

Kouč Abukasis i stoper Taha měli první nález už na začátku měsíce, záložník Josué 8. října. Podle všeho se oddělili od zbytku týmu, podstoupili povinnou karanténu, jak vyžadovaly místní úřady. Dle hygieniků už nyní nebyli infekční.

Tomáš Malínský se snaží prodrat do šance.

Tomáš Malínský se snaží prodrat do šance.

Hapoel pro ně coby „uzdravené“ díky protokolu UEFA Return to Play mohl zažádat o výjimku z testování a k celé situaci tak nemuselo dojít. Místo toho jména mezitím svítila mezi pozitivními a Tvrdíka šokovalo, když fotbalisty viděl na předzápasovém tréninku a kouče na tiskové konferenci.

Rozhodit to muselo hráče, kteří i v rámci české ligy podléhají neustálému testování a dodržují přísný režim. Počínání odpovědných lidí nerozuměl ani trenér Trpišovský.

„My jsme se soustředili na výkon, od prvního momentu jsem říkal, že ti pozitivně testovaní stejně nastoupí... Chystali jsme se na variantu, v které Beer Ševa hrála,“ reagoval nejprve diplomaticky.

„Pro mě je nepochopitelné, že my podstoupíme testy a pozitivní nemůžou nastoupit. Na těch samých testech o den později jsou pozitivní a nastoupit můžou,“ kroutil hlavou Trpišovský. „Nerozumím tomu. Proč se ty testy dělají? Proč se to děje? Ať tedy někdo rozhodne, že mohou hrát pozitivní hráči, a nebudeme to řešit. Neumím na to odpovědět. Proč ty testy teda jsou, když pozitivní stejně mohou nastoupit ? Nechápu to prostě...“

Po překvapivé prohře se slávistický trenér na nic nevymlouval, svým svěřencům vyčinil za jejich počínání v defenzivě.

„Rozhodlo chování v obraně, naše chování po ztrátách míče. Soupeř měl čtyři útoky, dal tři góly, takový zápas nepamatuju,“ uvedl.

Slavia se rozcvičuje před zápasem s Beer Ševou.

Slavia se rozcvičuje před zápasem s Beer Ševou.

Naproti tomu jeho tým bojoval se zhuštěným, hlubokým blokem Beer Ševy. Na to, aby utkání skončilo jiným, pro české mužstvo příznivým výsledkem, však Slavia měla šancí dostatek.

„Náš výkon do ofenzivy nebyl špatný, byla tam spousta dobrých věcí. Na terén, na jakém se hrálo... Byly situace, které jsme měli vyřešit líp, ale měli jsme velký tlak, ještě v první půli jsme měli dvě jasné šance,“ řekl Trpišovský.

„Všechny inkasované góly byly individuálního charakteru, u každého z nich chyboval jeden nebo vícero hráčů. U prvního gólu šlo hlavně o nezachycení náběhu a o nedomluvu před bránou. U druhého gólu ztráta na středu hřiště, špatné rozhodnutí. U třetího gólu opět ztráta, další individuální chyba,“ dodal.

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Mohlo by vás zajímat