Neděle 21. dubna 2024, svátek má Alexandra
130 let

Lidovky.cz

Ostuda. Šlágr Premier League se hrál na brambořišti. Proč fotbalisté zakopávali na rozoraném hřišti?

Sport

  15:30
londýn - Ostuda, hrůza, šílenství. Tak hodnotí angličtí experti rozhodnutí vedení Premier League hrát pondělní šlágr 10. kola soutěže mezi Tottenhamem a Manchesterem City na naprosto neregulérním hřišti. Ve Wembley, kde našel Tottenham azyl během dostavby svého stadionu na White Hart Lane, totiž v neděli rozorali trávník hráči amerického fotbalu Philadelphie Eagles a Jacksonville Jaguars, kteří zde hráli zápas NFL.

10. Kapitán Tottenhamu Harry Kane se částečně postaral o úspěchy svého klubu, také patřil k hlavním oporám anglické reprezentace na MS v Rusku. foto: Reuters

Z Realu jsem odešel kvůli prezidentu Pérezovi, prozradil Cristiano Ronaldo

Na londýnském stadionu Wembley byl duel mezi vítězi letošního Super Bowlu z Philadelphie a soupeřem z Jacksonvillu (24:16) dlouhodobě dopředu naplánován. A před zápasem sezony nemělo dojít k žádné časové kolizi.

Jenže Tottenham nestihl svůj domácí stánek White Hart Line zrekonstruovat včas a otevřít pro diváky letos v září, jak původně plánoval. A tak se muselo řešit, kdo komu ve Wembley ustoupí. 

Na takovém hřišti se hrál duel Tottenham - Manchester City

Neustoupil však nikdo. Vedení Premier League odmítlo, aby se zápas hrál v jiný termín, Tottenham pak zase odmítl, aby hrál na jiném londýnském stadionu, kde by neměl domácí podmínky.

A tak fotbalové hvězdy, které hrají letos v Lize mistrů, musely v pondělí nastoupit ke šlágru Premier League jen necelých 24 hodin poté, co se na hřišti proháněly hvězdy NFL.

Fotbalovým fanouškům na stadionu i u televizních obrazovek navíc pondělní zápas komplikovaly viditelné čáry pro hřiště amerického fotbalu i logo NFL uprostřed půlkruhu. 

Hráčům na hřišti pak zápas kazily především u obou pokutových územích obrovské vyšlapané hliněné díry, takže se muselo hrát prakticky jen vzduchem jako za starých let anglického fotbalu.

Fanoušci domácího Tottenhamu navíc odcházeli rozhořčeni poté, co jejich tým po gólu Rijáda Mahríze prohrál 0:1.

Na takovém hřišti se hrál duel Tottenham - Manchester City

„Musím být upřímný, hřiště nebylo dobré. Obě mužstva ráda hrají kombinační fotbal po zemi. Za těchto okolností to bylo ale hodně složité,“ oprávněně se po zápase zlobil belgický bek domácích Toby Alderweireld. 

„Hrálo se na opravdu těžkém hřišti. Pro oba týmy to ale bylo stejné,“ relativioval stav hřiště trenér Spurs Mauricio Pochettino.

Naopak podle legendárního útočníka Arsenalu Iana Wrighta šlo o nepochopitelné rozhodnutí, že se v pondělí ve Wembley hrálo.

„Je směšné, že hrají na takovém hřišti. Manchester City by si měl stěžovat,“ řekl pro BBC Radio 5 Wright.

Autor:

Měsíc bez starostí s BEBELO® Milk 2: Vyhrajte zásobu mléka pro miminko
Měsíc bez starostí s BEBELO® Milk 2: Vyhrajte zásobu mléka pro miminko

Zajistěte svému miminku to nejlepší hned od začátku s BEBELO® Milk 2, které je pečlivě vyvinuté pro harmonický růst a vývoj vašeho dítěte. Mléko...