17. dubna 2008 17:56 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Slavia bude bez kotle

Velký jarní úklid při derby pražských "S". | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Velký jarní úklid při derby pražských "S". | foto: Hynek Glos, Lidové noviny

Praha  Hlediště strahovského stadionu bude na jedno utkání zčásti uzavřené. V důsledku výtržností během derby Slavia - Sparta, které se hrálo 8. dubna, nesmí při nejbližším zápase diváci obsadit jižní a severní tribunu, tedy oba prostory za brankami, kde se pravidelně schází radikálnější příznivci tvořící "kotel". Trest platí pro ligový duel Slavie s Viktorií Žižkov, který je na programu 26. dubna.

"Na základě zprávy delegáta trestá komise Slavii za výtržnosti mezi diváky,
vniknutí diváka na plochu a házení předmětů na plochu," řekl předseda disciplinárky Alexander Károlyi, jehož komise dnes projednala pořadatelské zabezpečení zápasu a projevy nesportovního jednání části diváků. "Opatření budeme muset přijmout. Mrzí mě to kvůli fanouškům, kteří chodí fandit, protože 99 procent z nich je slušných. Rozhodnutí ale považuji za racionální," reagoval na verdikt generální ředitel Slavie Petr Doležal.

Během tradičně vypjatého utkání zasahovala v hledišti policie, která zatkla 26 fanoušků. Materiální škody pořadatel vyčíslil na půl milionu korun. Vznikla především na vytrhaných sedačkách na tribunách, jichž vandalové zničili kolem pěti set. Károlyi dodal, že technický delegát Miroslav Svoboda před utkáním neshledal žádné závady v zajištění pořadatelské služby. Za největší pochybení označil vniknutí diváka na hřiště.

Disciplinárka rozhodla uzavřít obě části hlediště s odůvodněním, že problémoví diváci se při derby nacházeli právě v těchto sektorech. "Je to výzva pro ty slušné, apel na diváckou obec," dodal Károlyi.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!