Slovácko pod novým koučem vyhrálo v Ostravě 3:0, Slavia jde do čtyřbodového trháku

15:55aktualizováno  19:01
karviná/ostrava - Fotbalisté Ostravy prohráli ve Fortuna lize potřetí za sebou, když v 16. kole doma překvapivě vysoko podlehli Slovácku. Výhru 3:0 může slavit s hráči i nový trenér Martin Svědík, pod nímž hrálo Slovácko první ligový zápas. Tým z Uherského Hradiště ukázal, že to na Baník umí. Vyhrál nad ním čtvrtý vzájemný zápas v řadě a šestý z posledních sedmi.

Milan Baroš truchlí, jeho Baník prohrál potřetí v řadě. foto: Alexandr Satinský, MAFRA

Fotbalisté Slavie vyhráli v Karviné 3:1, díky čemuž si v tabulce vytvořili už čtyřbodový náskok před druhou Plzní. Vítězný gól a svůj jubilejní desátý v sezoně vstřelil ve 34. minutě Miroslav Stoch z penalty, kterou sudí Pavel Franěk nařídil až po zásahu videorozhodčího.

O branky hostů se postarali Tomáš Souček, Miroslav Stoch z penalty a v závěru Peter Olayinka. Domácí, které poprvé vedl nový trenér Norbert Hrnčár, v prvním poločase srovnali po vlastním gólu Jana Bořila.

Příbram dala i v oslabení dva góly Bohemians

I v dlouhém oslabení fotbalisté Příbrami vybojovali na hřišti Bohemians Praha 1905 remízu 2:2.

Domácí vedli gólem Jakuba Nečase a od 55. minuty hráli v přesile po vyloučení Karla Soldáta, ale Příbram skóre otočila góly Ibrahima Keity a Radka Voltra.

Domácí v nastavení alespoň vyrovnali trefou Daniela Krcha a z posledních pěti zápasů získali teprve druhý bod. Příbram má dva body z uplynulých šesti utkání.

Zlín si doma poradil s Opavou a je čtvrtý

Fotbalisté Zlína porazili Opavu 2:0. Ševci potřetí za sebou na domácím trávníku vyhráli a posunuli v tabulce na čtvrté místo.

Gólově k tříbodovému zisku Zlínu pomohli Jean David Beauguel a Pavel Vyhnal. Opava prohrála ve vzájemných duelech počtvrté za sebou a ukončila úspěšnou sérii posledních tří kol, ve kterých získala sedm bodů.

Výsledky 16. kola:

MFK Karviná - Slavia Praha 1:3 (1:2)
Branky:
31. vlastní Bořil - 11. Souček, 33. Stoch z pen., 75. Olayinka. Rozhodčí: Franěk - Vlasjuk, Kříž - Příhoda (video). ŽK: Piroch - Kúdela. Diváci: 3612.
Karviná: Berkovec - Čolič, Krivák, Janečka, Letič (86. Tusjak) - Lingr, Smrž, Moravec, Dramé, Galuška (82. Piroch) - Guba (69. Ramírez).
Slavia: Kolář - Frydrych, Kúdela, Deli, Bořil - Stoch (90.+1 Matoušek), Hušbauer, Souček, Sýkora (78. Traoré), Zmrhal - Škoda (72. Olayinka).

Baník Ostrava - 1. FC Slovácko 0:3 (0:1)
Branky:
42. Havlík, 57. Reinberk, 80. Kuchta. Rozhodčí: Hrubeš - Koval, Myška. ŽK: Fillo, Granečný, Procházka - Reinberk. Diváci: 9782.
Ostrava: Laštůvka - Pazdera (69. O. Šašinka), Šindelář, Procházka, Holzer - Fillo (83. Stáňa), Jánoš (60. Jirásek), Hrubý, Granečný - J. Šašinka, Baroš.
Slovácko: Trmal - Juroška, Hofmann, Krejčí, Reinberk (85. Rezek) - Janošek, Daníček - Navrátil (84. Divíšek), Havlík, Kalabiška - Zajíc (74. Kuchta).

Bohemians Praha 1905 - 1. FK Příbram 2:2 (1:0)
Branky:
25. Nečas, 90.+2 Krch - 64. Keita, 82. Voltr. Rozhodčí: Pechanec - Kotík, Kožár. ŽK: Dostál, Švec - Tregler, Soldát, Antwi, Kočí. ČK: 55. Soldát. Diváci: 3771.
Bohemians: Fryšták - Dostál, Krch, Šmíd, Schumacher - Švec (76. Mašek) - F. Hašek, M. Hašek ml., Bartek (68. Vodháněl) - Hilál, Nečas (68. Záviška).
Příbram: Kočí - Nový, Kodr, Tregler, Antwi - Soldát, Květ (60. Keita) - Rezek, Katidis (46. Průcha), Voltr (83. Nitrianský) - Fantiš.

Fastav Zlín - SFC Opava 2:0 (1:0)
Branky:
33. Beauguel, 46. Vyhnal. Rozhodčí: Zelinka - Podaný, Vodrážka. ŽK: Hronek - Svozil, Kuzmanovič. Diváci: 3229.
Zlín: Dostál - Bačo, Buchta, Gajič - Matejov, Hnaníček (90.+1. Lukáš Holík), Libor Holík (77. Hronek), Podio, Jiráček - Vyhnal (80. Jakubov), Beauguel.
Opava: Šrom - Hrabina, Simerský, Svozil, Žídek - Kuzmanovič, Zavadil, Janetzký (78. Jurečka), Jursa (63. Juřena), Zapalač (46. Schaffatzik) - Smola.