Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch
130 let

Lidovky.cz

Slavia oddaluje zaplacení dluhu ENICu, mohla by se dovolat k anglickému soudu

Sport

  14:30
PRAHA - Fotbalová Slavia Praha je blízko k tomu, aby případ jejího stomilionového dluhu vůči společnosti ENIC projednávala vyšší instance anglického soudu. Podle generálního ředitele klubu Miroslava Platila se tak na 90 procent stane. To by mohlo znamenat oddálení zaplacení dluhu a delší čas pro finanční stabilizaci klubu.

Miroslav Platil. foto: ČTK

"Celou dobu pracujeme na tom, aby nám bylo druhoinstančním soudem v Anglii povoleno dovolání k Nejvyššímu soudu. Na 90 procent to dovolání povoleno bude," cituje Platila oficiální web klubu s odkazem na online rozhovor ředitele pro idnes.cz. Pokud by se případem zabýval příští rok Nejvyšší anglický soud, měla by Slavia zřejmě více času na vyřešení svých velkých finančních problémů a nasbírat prostředky na uhrazení dluhů.

"Měli bychom na řešení ekonomické situace delší čas. Například bychom mohli zahrnout dva přestupní termíny," dodal Platil. Slavia má vůči svému bývalému majiteli britské skupině ENIC dluh 112 milionů korun. Společnost je chce splatit hned, na což klub nemá prostředky a hrozila by mu tak insolvence. Jednou z variant vyřešení složité finanční situace je prodej hráčů a také příchod nového majitele.

Objevují se spekulace, že o pražský celek má zájem šejk ze Spojených arabských emirátů. "Kdyby to byla pravda, potěšilo by mě to. Ale popravdě řečeno, je tu jen několik kontaktů různých advokátů či advokátních kanceláří, ale chtějí jen informace pro své klienty, které ale neznáme. Žádná konkrétní nabídka neexistuje," řekl Platil. Dnes také oznámil, že kouč Michal Petrouš s největší pravděpodobností povede Slavii i v jarní sezoně. "Dovolím si tvrdit, že trenér Petrouš zůstane," uvedl Platil.

Petrouš převzal tým na konci září po Karlu Jarolímovi, ale mužstvo se mu zatím nastartovat nepodařilo. Z šesti ligových zápasů pod jeho vedením vyhrál vršovický klub pouze jednou a kolo před zimní přestávkou figuruje pouhý bod nad sestupovými příčkami. V reálné hře o účast v evropských pohárech tak zůstává Slavia jen v domácím poháru, kde ji čekají ve čtvrtfinále Teplice.

Autor:

Quality Hotel Brno Exhibition Centre
RECEPČNÍ

Quality Hotel Brno Exhibition Centre
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 30 550 - 30 550 Kč