Středa 3. června 2020svátek má Tamara 23 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Slavia šetří a propouští zaměstnance. Ušetřen nebyl ani exkouč Cipro

František Cipro. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy František Cipro. | foto: ČTK

PRAHA Fotbalová Slavia se potácí ve finančních problémech. Ty se rozhodla nyní radikálně řešit. Jak již v minulých dnech avizoval generální ředitel klubu Miroslav Platil, v Edenu se rozhodli propouštět zaměstnance. Mezi nimi nechybí ani František Cipro, ještě na jaře kouč týmu a v klubu zaměstnaný jako šéf zahraničního skautingu.

Potýkají se s dluhem 110 milionů korun vůči bývalému majiteli - britské investiční společnosti ENIC. Před dvěma týdny navíc vyšlo najevo, že vlastníka stadionu v Edenu - firmu E Side Property Ltd., žaluze o 200 milionů korun stavební firma Hochtief.

Fotbalový mistr z let 2008 a 2009 se navíc trápí i na hřišti, v kabině nevládne ideální atmosféra. Během necelého roku klub vystřídal tři trenéry. Nyní jednoho z nich - ikonu Františka Cipra - zastihla spolu s dalšími zaměstnanci další nemilá zpráva. Slavia se snaží šetřit, jak se dá, a tak vedení začalo rozdávat výpovědi.

"Jedná se o první viditelné kroky vedoucí ke zeštíhlení a zefektivnění provozu celé společnosti. Vycházíme z analýzy sportovních a ekonomických výsledků klubu," řekl na slávistickém webu generální ředitel Miroslav Platil. Vyhazov se má týkat podle informací LN celkem třiceti lidí, povětšinou pracujících na zkrácený úvazek.

generální ředitel SK Slavia Praha Miroslav Platil a trenér Karel Jarolím.

"Změny se týkají například personálního obsazení sportovního úseku, mládeže, scoutingu a marketingového oddělení." vysvětlil Platil. Právě jako šéf scoutingu momentálně v klubu pracoval František Cipro, který na jaře nahradil v pozici hlavního kouče odvolaného Karla Jarolíma.

"V současné době se jedná o první fázi změn, samozřejmě, že celý proces bude pokračovat i v nejbližší budoucnosti. Naším cílem je taková organizace klubu, která by vedla k plnění sportovních cílů v reálných ekonomických podmínkách," rozvedl důvody šéf klubu. "Zaváděná úsporná opatření a personální změny neznamenají v žádném případě snížení počtu mládežnických týmů," dodal pro klubový web.

Premium

Před Rusem s ricinem varoval českou kontrarozvědku anonym

Šéf BIS Michal Koudelka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Byl to jeden z posledních letů z Ruska. Krátce nato se nebe nad Českem kvůli opatřením proti koronaviru uzavřelo. Psal...

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Čas na změnu. Síťový zesilovač dnes nabídne více hudby než CD přehrávač

Streamovací receivery | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslech hudby prošel během posledních let revolucí. Většina hudby se poslouchá z předplacených internetových zdrojů....