Smolný den pro Součka. Na Tottenhamu si dal vlastní gól a West Ham opět padl

Tomáš Souček si vstřelil vlastní gól. foto: Reuters

Aktualizováno
Londýn - Nešťastný zápas na hřišti Tottenhamu odehrál český záložník Tomáš Souček z West Hamu. V úterním souboji 31. kola anglické ligy si dal v 64. minutě vlastní gól a domácí tým se dostal do vedení, které osm minut před koncem zpečetil Hary Kane. Leicester ztratil body s Brightonem po remíze 0:0.
  21:23aktualizováno  23:29

Souček, který ve West Hamu hostuje ze Slavie, nestihl reagovat, když k němu po z rohu propadl míč. Neměl moc šanci s tím něco udělat, protože centr proletěl přes několik hráčů před ním a patou si ho srazil do vlastní brány.

Bylo vidět, jak je z momentu nešťastný, televizní kamera ho pořád zabírala, jak se tím trápí. Ovlivnilo to i jeho výkon ve zbývajících půlhodině, byl takový hodně nevýrazný.

West Ham bojuje o záchranu a po další porážce může klesnou na předposlední příčku. Na Tottenhamu toho moc dopředu nepředvedl, byť mohl vyrovnat, ale střela Bowena šla v 79. minutě do tyče. A vzápětí definitivně pohřbil naděje West Hamu domácí útočník Hary Kane. Hosté ztratili míč před vápnem soupeře a domácí předvedli parádní brejk. Kane dostal kolmici mezi stopera a sólo s přehledem zakončil.

Tottenham vyhrál po sedmi zápasech a zůstává ve hře o pohárové příčky.

Tomáš Souček si vstřelil vlastní gól.
Tomáš Souček během premiéry v dresu West Hamu United

Leicester, který z třetí příčky míří do Ligy mistrů. za bodový zisk do velké míry vděčí svému brankáři Kasperu Schmeichelovi, který chytil penaltu.

Už ve 14. minutě ji proti dánskému gólmanovi kopal francouzský útočník Neal Maupay. Hrdina sobotního zápasu s Arsenalem, ve kterém v nastavení rozhodl o vítězství, ale předchozí faul nepotrestal a Schmeichel nepříliš dobře umístěný míč lapil u pravé tyče. Domácí se dožadovali pokutového kopu v úplném závěru za ruku, ale rozhodčí ji neodpískal a verdikt potvrdil i jeho kolega u videa.

Leicester stále bezpečně drží pozici znamenající účast v Lize mistrů, na pátý Manchester United má devítibodový náskok. Brighton je na 15. místě neúplné tabulky šest bodů od sestupového pásma.

Anglická fotbalová liga - 31. kolo:

Leicester - Brighton 0:0, Tottenham - West Ham United 2:0 (64. vlastní Souček, 82. Kane).