18. července 2010 0:09 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Sparťanští fanoušci neunesli prohru. Poničili několik autobusů

FC Hradec Králové - AC Sparta Praha (fanoušci Sparty) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy FC Hradec Králové - AC Sparta Praha (fanoušci Sparty) | foto: ČTK

HRADEC KRÁLOVÉ Sparťanští fanoušci poničili po sobotním utkání první fotbalové ligy v Hradci Králové dva autobusy městské hromadné dopravy. Viníkům hrozí za poškozování cizí věci a výtržnictví až dva roky vězení. Při zákroku policie byli tři fanoušci zraněni a zdravotníci je převezli k ošetření do nemocnice.

Fanoušků Sparty do Hradce Králové přijelo několik stovek. Na utkání na stadion ve čtvrti Malšovice šli od nádraží za doprovodu policie pěšky. Po utkání asi 200 fanoušků nastoupilo do připravených autobusů, které je měly odvézt na nádraží. Cestou autobusy poničili. Rozbili okna, poškodili dveře a zničili vnitřek autobusů. Před hlavním vlakovým nádržím proti osádce autobusů zasáhla policie.

Čtěte také

Fanouškům policisté spoutali ruce za zády a nechali je ležet na dlažbě před nádražím. Následně je policisté zkontrolovali, část legitimovali až ve vlaku na Prahu. Zatím policie nikoho neobvinila, případ podle mluvčí zatím vyšetřuje jako jednání neznámého pachatele. Při kontrole policie zatkla jednu osobu, po které bylo vyhlášeno celostátní pátrání.

Policie také zhruba hodinu po zápase řešila fyzické napadení hradeckého fanouška třemi příznivci Sparty. "K události došlo na třídě Karla IV. Ke zranění nedošlo, tři útočníci dostali blokovou pokutu," řekla mluvčí. Policie dnes v souvislosti se zápasem do akce nasadila několik stovek mužů.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz