Čtvrtek 28. září 2023, Den české státnosti
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

Speciální atmosféra největšího německého stadionu a boj o čest. Slávisté se rozloučí s Ligou mistrů

Fotbalisté Slavie se radují z gólu Petera Olayinky. foto: Reuters

Dortmund - Fotbalisté Slavie se během večerního zápasu proti Dortmundu rozloučí s působením v Lize mistrů, kam se probojovali po dvanácti letech. Sešívaní budou hrát proti vítězi nejprestižnější klubové soutěže z roku 1997 o čest a body do koeficientu.
  7:05

Situace ve skupině F je zamotaná, o postup na dálku bojuje Inter Milán s Dortmundem a německý celek musí nasbírat více bodů. Pokud oba zápasy skončí smírně, dál postoupí díky lepší bilanci vzájemných zápasů Inter. 

utkání dortmund-slavia sledujte živě zde

Slávisté mají před závěrečným šestým kolem základní skupiny Ligy mistrů jistotu posledního místa ve skupině a vyřazení. Postup slávisté ztratili třemi domácími prohrami, Dortmundu v Edenu podlehli svěřenci Jindřicha Trpišovského 0:2 po brankách Ašrafa Hakimího.

„Slavia Ligu mistrů nehrála 12 let, takže motivace je stále obrovská. Hraje se o jméno klubu, kluci hrají o svá jména. V Dortmundu bude fantastická atmosféra, vyprodáno. Domácí budou hrát na vítězství, perou se o druhé místo ve skupině. My bychom je chtěli potrápit a opět přivézt nějaký ten bod zvenku,“ burcuje asistent trenéra Zdeněk Houštecký.

Trenér Jindřich Trpišovský a Vladimír Coufal.

Sešívaní mají na hřišti soupeře na co navázat. Lídr domácí ligy získal jediné dva body právě venku, nejprve po smolné remíze 1:1 s Interem Milán, aby poté uhrál bezbrankový stav na Camp Nou proti Barceloně.

„Motivace je velká. Jde o naši čest, rozhodně nechceme udělat nějakou ostudu. Je to Liga mistrů, nic většího neexistuje. Jedná se o poslední zápas a my na hřišti necháme všechno. Chceme po sobě zanechat dobrý dojem,“ ubezpečil obránce Jan Bořil.

Sešívané čeká speciální atmosféra. Vestfálský stadion pojme přes 81 tisíc diváků, kvůli regulím na mezinárodní zápasy je kapacita snížena na 66.009 míst. Přesto je největší německý stadion jedním z nejoblíbenějších Jindřicha Trpišovského. Na proslulou jižní tribunu se vejde okolo 25 tisíc diváků, což je více, než pojme největší stadion v Česku.

„Těším se obrovsky, těší se samozřejmě i celý tým. Ten stadion je nádherný, myslím, že kulisa je jedna z nejlepších v Evropě. Mám tři vysněné stadiony v Evropě a jeden ten sen si v úterý splním. Takže pro mě absolutní vrchol. Nevím, jestli budu den v noci spát,“ řekl den před zápasem trenér Trpišovský.

Povede se Slavii popasovat s bouřlivou kulisou a zamíchat postupovými kartami? 

Autor: