Čtvrtek 28. září 2023, Den české státnosti
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Spravedlnost existuje. Český mistr si přece jen zahraje Ligu mistrů

Sport

  8:00
PRAHA - Už se zdálo, že se české fotbalové kluby v posledních pěti letech snažily zbytečně, aby měl tuzemský ligový mistr jistou účast v základní skupině Ligy mistrů. Podle všeho se však čeští zástupci přece jen dočkají.

Český mistr přece jen bude mít jisté místo v základní skupině Champions League. foto: ČTK

Čechův Arsenal má znovu smůlu. V Lize mistrů narazí v osmifinále na Bayern

Kvůli inovaci kvalifikačních pravidel soutěže, která šla na ruku pěti nejsilnějším evropským soutěžím, to vypadalo, že Česku nebude stačit ani aktuální 11. příčka v klubovém žebříčku UEFA k tomu, aby vítěz příštího ligového ročníku hrál v sezoně 2018/19 mezi evropskou elitou.

Nyní je však všechno jinak.

Na webu renomovaného fotbalového statistika Berta Kassiese se totiž objevila plánovaná změna pravidel. V ní se píše, že šampioni z deseti nejlépe postavených zemí v žebříčku budou mít po dobu minimálně tří sezon místo v hlavní fázi Ligy mistrů jisté.

A velmi pravděpodobně i mistr ze země na 11. místě, tedy ten český. Vítěz MOL Cupu by pak měl zajištěnou účast v základní skupině Evropské ligy.

AC Sparta Praha - Hapoel Beer Ševa (David Lafata se zaťatou pěstí slaví v...
Plzeňští hráči děkují za podporu divákům. Vede je Milan Petržela

Účast v základní skupině Champions League si navíc může zajistit už český mistr z probíhajícího ročníku. A to tehdy, pokud se vítěz Ligy mistrů a zároveň i Evropské ligy (také z probíhající sezony) kvalifikuje do Ligy mistrů i ze své klubové soutěže.

Úspěchy v Evropě především ze strany trojice Plzeň, Sparta, Liberec se tak přece jen zhodnotí.

Autor: