Neděle 23. ledna 2022, svátek má Zdeněk
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zprávy dne podle editora: kdy vám v hospodě nenalejou, zlé spiknutí proti Putinovi a návrat Paroubkova druha

Česko

  19:15
PRAHA - „Tak nám zabili Vladimira Vladimiroviče," řekla by posluhovačka paní Müllerová panu Švejkovi. Dobře, pana Putina nezabili, ale v podstatě celý sportovní svět se proti němu a Rusům spiknul. Aspoň to tak vypadá podle některých ruských komentátorů.

Vladimir Putin a Jelena Isinbajevová. foto: ČTK/AP

Ve hře je hodně. Především účast ruských sportovců na zimní olympiádě 2018 v Pchjongčchangu. Moskva ale stále dokazuje, že bez vítězství za každou cenu pro ni nemá sport význam.

Putin jako z Matrixu chrání Soči.

Útok Spojených států na Rusko vedený mimořádně zákeřným způsobem. Nebo světové spiknutí proti prezidentu Putinovi. Popřípadě osobní msta vyšetřovatele Světové antidopingové agentury (WADA) Richarda McLarena.

To jsou nejčastější reakce ruských médií i politiků na druhou část zprávy WADA o státem řízeném dopingu ruských sportovců v letech 2011 až 2015, která byla zveřejněna v pátek.

Jen hrstka ruských komentátorů (a prakticky žádný politik) vyslovila tezi, že bez odhalení a usvědčení všech, kteří se na dopingové aféře podíleli, tedy sportovců, trenérů, lékařů, funkcionářů, tajných služeb i politiků v nejvyšších funkcích, se ruský sport nemůže se ctí vrátit na světová kolbiště.

Ale nezoufejte, soudruzi! Spravedlnost přeci jen existuje. Tedy aspoň v případě evropské kopané.

Už se zdálo, že se české fotbalové kluby v posledních pěti letech snažily zbytečně, aby měl tuzemský ligový mistr jistou účast v základní skupině Ligy mistrů. Podle všeho se však čeští zástupci přece jen dočkají.

AC Sparta Praha - Hapoel Beer Ševa. David Lafata slaví.

Kvůli inovaci kvalifikačních pravidel soutěže, která šla na ruku pěti nejsilnějším evropským soutěžím, to vypadalo, že Česku nebude stačit ani aktuální 11. příčka v klubovém žebříčku UEFA k tomu, aby vítěz příštího ligového ročníku hrál v sezoně 2018/19 mezi evropskou elitou.

Nyní je však všechno jinak...

Pokud jste vášnivým fanouškem kopacího sportu a půjdete tuhle zprávu zapít do putyky, tak jen pozor na zákony.

Ve schváleném protikuřáckém zákoně zůstala absurdita. Hospodský nesmí pod hrozbou pokuty nalít „osobě zjevně ovlivněné alkoholem“. V zákoně však chybí definice tohoto pojmu. Byla v pozměňovacím návrhu, ten však poslanci neschválili. Což někteří zákonodárci ani netušili, jiní zase doufají, že zmatek odstraní Senát.

Podle zákona, který poslanci schválili v pátek, hrozí hospodskému, jenž poruší zákaz „prodávat alkoholický nápoj osobě zjevně ovlivněné alkoholem nebo jinou návykovou látkou“, zákaz činnost až na jeden rok a pokuta 10 tisíc. Problémem však je, že hospodský nemá návod, jak poznat, jestli je zákazník už „zjevně opilý“. Případně, jestli je pod vlivem jen „lehce“, tedy tak, jak je to ještě podle zákonodárců v pořádku, a může mu natočit.

Není důvod tomuto muži ještě nenalít?

„Neví to ani hospodský, ani já. Upozorňovali jsme na to, ale marně. Koalice hlasovala jako stroj,“ odepsal serveru Lidovky.cz bývalý primátor a místopředseda zdravotního výboru Poslanecké sněmovny Bohuslav Svoboda (ODS).

Pan Svoboda si ze svého působení na magistrátu jistě dobře pamatuje jednoho souputníka Jiřího Paroubka. Po expremiérovi se připomíná další bývalá výrazná tvář sociálních demokratů, která připouští opětovné navléknutí oranžového dresu. V čilém kontaktu s ČSSD je také Paroubkův někdejší poslanecký asistent, rodinný přítel a bývalý kontroverzní předseda severočeských sociálních demokratů Petr Benda.

Petr Benda je rodinným přítelem Paroubkových.

Pětačtyřicetiletý Benda, jehož éru v sociální demokracii provázela kontroverzní pověst, poslední roky své politické kariéry spojil s národními socialisty LEV 21, ale tato strana na politické scéně paběrkuje. Do posledních krajských voleb pak šel Benda s radikální DSSS, která by o další partnerství s ním stála.

„Tato kapitola pro mě samozřejmě není uzavřená. Stejně jako Jiří Paroubek komunikuji s některými lidmi ze sociální demokracie na úrovni města, okresu i kraje. Uvidím, jak se bude situace vyvíjet dál a co přinese nejbližší budoucnost,“ sdělil serveru Lidovky.cz o svých současných kontaktech s ČSSD Petr Benda.

Tak hezký večer a ať vám budoucnost přinese jen samé pěkné věci.

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat