18. února 2018 21:52 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Stanciu: V přípravě jsme tvrdě pracovali a snažil jsem se co nejlépe zapadnout

Nicolae Claudiu Stanciu při debutu za Spartu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nicolae Claudiu Stanciu při debutu za Spartu. | foto: ČTK

praha Téměř ideální debut v české lize prožil rumunský fotbalista Nicolae Stanciu. Stačilo mu pět minut, aby vystřelil Spartě vítězství nad Libercem. Svou gólovou akcí ukázal, proč za něj letenský celek zaplatil Anderlechtu Brusel téměř sto milionů korun a udělal z něj nejdražšího hráče v historii soutěže. „Je to pro mě dobrý start. Jsem opravdu rád za tři body, které jsme jako tým nutně potřebovali. Jsme teď blízko druhému místu, což je důležité. Navíc jsem k tomu přispěl gólem,“ řekl novinářům Stancia.

Rumunský záložník průnikovou přihrávkou do křídla založil akci, kterou nakonec sám přetavil v gól. „Snažil jsem se založit akci přihrávkou na křídlo. Pak přišel centr, já stále sledoval míč, který obrana odvrátila ke mně. Vyšlo mi to do kroku, tak jsme vystřelil a padlo to tam. Byla to docela dobrá střela,“ pochvaloval si Stanciu.

V první půli dobře dirigoval hru a se spoluhráči Liberec přehrával. Jenže ve druhé půli se ze hry trochu vytratil a Sparta celkově na hřišti nedominovala jako v úvodní půlhodině. Slovan tak byl blízko vyrovnání, ale Pražané se štěstím jeho šanci přežili a udrželi důležitou výhru.

„Byl velký rozdíl mezi první a druhou půlí. Musíme si to zanalyzovat a vylepšit to pro příště, aby se to nestávalo. Věřím, že příští zápasy budeme lepší. Musíme se naučit hrát dobře celých 90 minut,“ uvedl Stanciu.

Guélor Kanga ze Sparty dává gól z penalty.
Ben Chaim v souboji o míč s hráči Slovanu Liberec.

Do Sparty přišel před měsícem, takže stále jeho souhra s novými spoluhráči není ideální. „V přípravě jsme tvrdě pracovali a snažil jsem se co nejlépe zapadnout do týmu. To se celkem povedlo, ale můžeme hrát ještě mnohem lépe. Věřím, že už za týden to ukážeme,“ dodal Stanciu.

ČTK