Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

Plzeň vyhrála 3:0 v Budějovicích a bodově se dotáhla na vedoucí Slavii

Fotbalisté Plzně v lize vyhráli počtvrté za sebou. foto: ČTK

České Budějovice - Fotbalisté Plzně zvítězili v 10. kole první ligy v Českých Budějovicích 3:0. Viktoria v nejvyšší soutěži vyhrála počtvrté za sebou a v tabulce se bodově dotáhla na vedoucí Slavia, kterou čeká v neděli pražské derby na Spartě.
  18:30aktualizováno  21:39

Favorit v sobotu rozhodl už v úvodním dějství, kdy se trefili Michael Krmenčík a Roman Procházka. V nastavení přidal pojistku střídající Tomáš Chorý.

Jihočeský nováček prohrál popáté z posledních šesti kol a je předposlední.

Fotbalisté Karviné také v Příbrami prokázali vzestupnou formu a počtvrté v řadě bodovali. Výhra 2:0 byla historicky vůbec první na hřišti středočeského klubu.

Hosté byli po celý zápas lepší, u obou gólů byl Vojtěch Smrž. První sám vstřelil v prvním poločase a druhý přidal po změně stran po jeho vyražené střele Nizozemec Gigli Ndefe.

Fotbalisté Opavy doma remizovali 1:1 s Libercem, poosmé za sebou v nejvyšší soutěži nevyhráli a zůstali na posledním místě.

Liberec je v tabulce desátý. Hosty poslal do vedení v 53. minutě Petar Musa, už za šest minut odpověděl René Dedič.

Slovácko remizovalo na domácím hřišti s Teplicemi 1:1. Oba góly padly po brejkových situacích - skóre otevřel ve 22. minutě hostující Jakub Mareš, v poslední minutě prvního poločasu vyrovnal Ondřej Šašinka.

Slovácko nevyhrálo čtvrtý ligový zápas v řadě, Teplice, na jejichž lavičku se po dvouzápasovém disciplinárním trestu vrátil trenér Stanislav Hejkal, prodloužily sérii neporazitelnosti se Slováckem na sedm utkání.

Výsledky 10. kola:

Dynamo České Budějovice - Viktoria Plzeň 0:3 (0:2)
Branky:
18. Krmenčík, 31. Procházka, 90.+3 Chorý. Rozhodčí: Berka - Moláček, Vaňkát - Hrubeš (video). ŽK: Havel, Schranz, Rabušic (všichni Budějovice). Diváci: 6143.
Č. Budějovice: Staněk - Kladrubský, Havel, Kulhánek, Helešic - Havelka, Javorek - Delarge (46. Mustedanagič), Schranz, Brandner (81. Mršič) - Rabušic.
Plzeň: Hruška - Řezník, Pernica, Brabec, Limberský - Kalvach, Procházka - Kopic, Hořava, Kovařík (64. Hloušek, 73. Mihálik) - Krmenčík (89. Chorý).

1. FK Příbram - MFK Karviná 0:2 (0:1)
Branky: 22. Smrž, 66. Ndefe. Rozhodčí: Machálek - Horák, Bartík. ŽK: Petráň, Čonka, Ba Loua, Hrdlička, Petkov (všichni Karviná).
Příbram: Boháč - Tregler (36. Nový), Kodr, Šimek, Antwi (72. Stuparevič) - Alvir, Rezek, Soldát, Zeman - Polidar - Škoda (60. Voltr).
Karviná: Hrdlička - Ndefe, Rundič, Kouřil, Čonka - Hanousek, Smrž - Ba Loua (88. Moravec), Lingr (68. Putyera), Petkov - Petráň.

1. FC Slovácko - FK Teplice 1:1 (1:1)
Branky:
45. Šašinka - 22. J. Mareš. Rozhodčí: Proske - Kotík, Vodrážka. ŽK: Šašinka, Hofmann, Reinberk - Vondrášek. Diváci: 3876.
Slovácko: Trmal - Reinberk, Hofmann, Kadlec, Divíšek - Havlík, Daníček - Petržela (77. Kalabiška), Šašinka, Navrátil (89. Hellebrand) - Zajíc.
Teplice: Grigar - Vondrášek, Jeřábek, Čmovš, Hyčka - Žitný, Kodeš, Shejbal, Kučera - Řezníček (89. Vyhnal), J. Mareš (90.+1 Jindráček).

SFC Opava - Slovan Liberec 1:1 (0:0)
Branky:
59. Dedič - 53. Musa. Rozhodčí: Franěk - Blažej, Vlasjuk. ŽK: Dedič, Zavadil - Pešek, Breite, Oscar, Kačaraba. Diváci: 3181.
Opava: Šrom - Hrabina, Simerský, Svozil, Žídek - Schaffartzik, Zavadil - Šulc (76. Souček), Jursa (60. Mondek), Manzia (84. Helebrand) - Dedič.
Liberec: Nguyen - Fukala, Kačaraba, Mikula, Hybš - Malinský (86. Mara), Breite, Oscar, Pešek (74. Koscelník) - Baluta (90.+1 Karafiát) - Musa.