4. června 2011 18:17 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

TIME OUT LN: Co na to kmotři?

Ústí nad Labem - Brno (rozhodčí Dagmar Damková) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ústí nad Labem - Brno (rozhodčí Dagmar Damková) | foto: ČTK

PRAHA Český fotbal prolomil další bariéru. Jeden z druholigových zápasů dnes odpíská (a odmává) kompletní trojice žen. Aje jen otázka času, kdy v podobném složení Damková a spol. naskočí i do soutěže nejvyšší.

Milovníci tradic asi zapláčou. Pro tuzemskou kopanou je to ale jen dobře. Při vši úctě ke všem jejím mužským kolegům, kdo z nich může říct, že si zapískal finále Ligy mistrů? Vůbec nikdo.

Damková, která řídila nejdůležitější klubové utkání v Evropě žen, propískala svým následovnicím slušnou cestu. U jinak nabubřelých fotbalistů sjednala slušný respekt.

Ženský element ale expanduje do celého českého fotbalu. Máme i první trenérku s prvoligovou licencí, hráčskou agentku nebo předsedkyni Odvolací a revizní komise. Teď už je na čase, aby se nějaká objevila i ve výkonném výboru, nebo dokonce v jeho čele. Byli by fotbaloví kmotři podobně galantní jako fotbalisté, když jim Dáša dá kartu?

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!