Pátek 12. dubna 2024, svátek má Julius
130 let

Lidovky.cz

Rosického pozice v Arsenalu se nemění. Musím se s tím popasovat, řekl

Sport

  17:00
PRAHA - Dny a týdny ubíhají, ale pozice Tomáše Rosického v Arsenalu se nemění. Kapitán české fotbalové reprezentace je stále náhradníkem: od začátku sezony hrál v součtu jen 156 minut, tedy necelé dva zápasy. „Moje situace je pořád stejná. Nikomu se nelíbí, když nehraje. Ani mně ne,“ řekl Rosický.

Kapitán národního týmu Tomáš Rosický burcuje své spoluhráče. foto: MAFRA - Michal Šula

Pro český národní tým je klíčovým a nepostradatelným mužem. I když trenér Pavel Vrba prohlásil, že bude stavět na hráčích, kteří nastupují ve svých klubech, u Tomáše Rosického a Petra Čech dělá výjimku.

„Pokud bude v kvalifikačních zápasech vidět, že nebudou mít optimální formu, muselo by se to nějakým způsobem řešit. Po zápase s Nizozemskem tu potřebu nemám,“ prohlásil Vrba před blížícím se dvojzápasem v Turecku a Kazachstánu. „Oba jsou v top klubech, kde je pro ně situace velmi složitá.“

Rosický nemá důvěru trenéra Wengera ani ve chvílích, kdy se Arsenalu příliš nedaří, v lize ztrácí už devět bodů na první Chelsea, navíc jsou někteří Rosického spoluhráči ze zálohy zranění. Naposledy šel ve šlágru právě proti Chelsea na hřiště až osm minut před koncem.

Kvalifikační utkání fotbalistů o postup na mistrovství Evropy: ČR -...
TRENÉR A KAPITÁN. Pavel Vrba (vpravo) udílí pokyny Tomáši Rosickému.
Záložník české fotbalové reprezentace Tomáš Rosický.
Zklamání ve tváři Tomáše Rosického.

Kdy přijde Rosického chvíle? Může se během podzimu jeho pozice změnit? Proč ho vlastně Wenger nestaví? Otázek jsou desítky...

„Pánové, já vám rozumím, že se na to ptáte a zajímavá vás to, ale nevím, co vám k tomu mám říct,“ pousmál se Rosický hořce na setkání s novináři.

„U každého fotbalisty taková situace někdy přijde. Musím se s tím popasovat. Samozřejmě, že mě počet odehraných minut neuspokojuje, ale už jsem prožil těžší období,“ uvedl čtyřiatřicetiletý záložník.

Jeho kariéru provází velké množství zranění, v Arsenalu nikdy nehrál všechna utkání, což udržuje Rosického naděje, že se jeho situace brzy změní.

„Když se podíváte zpátky, v některých momentech jsem na tom byl podobně. Musel jsem čekat, až někdo vypadne ze sestavy. Ale nejsem ve fázi nějaké obrovské frustrace. Tak to ve fotbale někdy chodí. Nejsilnější přežijí, musím to vydržet, snad se to otočí.“

A když ne? Změní český záložník v zimě po osm a půl letech působiště? Tuhle variantu třeba naznačil brankář Čech.

„Když to takhle bude pokračovat, tak se o tom asi bude mluvit. Momentálně ale není nic k řešení. Jediné, co můžu dělat, je trénovat a být nachystaný na moment, až šance přijde. Jakmile se nebudu motivovat k tréninku, tak jsem skončil, to je úplně jednoduché,“ řekl Rosický.

Autor: