7. října 2014 9:00 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Teď potvrdit výhru nad Nizozemskem čtyřmi body, přeje si Vrba

TRENÉR A KAPITÁN. Pavel Vrba (vpravo) udílí pokyny Tomáši Rosickému. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy TRENÉR A KAPITÁN. Pavel Vrba (vpravo) udílí pokyny Tomáši Rosickému. | foto: ČTK

PRAHA Trenér fotbalové reprezentace Pavel Vrba může pro fanoušky vyhrát tisíce piv, pokud Česko v následujících dvou kvalifikačních zápasech urve čtyři body. Český národní tým nejprve hraje v pátek v Turecku, pak v pondělí v Kazachstánu. „Se čtyřmi body bych byl hodně spokojený,“ netajil Vrba.

Jestli sázku vyhraje, každý dospělý divák, který v listopadu dorazí na plzeňský zápas Česko - Island, bude mít pivo zdarma. V opačném případě musí Vrba uvařit speciální várku.

Musel jste o sázce s pivovarem Gambrinus hodně přemýšlet?
Chvilku jsem uvažoval. Aby si lidi neříkali, jak jsem hloupý, že se sázím. Na druhou stranu si věřím, že fanoušky potěším. Vykopat pro ně tisíce piv, to je výzva. Jsem přesvědčený, že máme na to, abychom čtyři body uhráli.

Můžete jich uhrát i šest. To byste dostal nějaký bonus?
Možná bych si pak pro nějakou bečku dojel rovnou do pivovaru. Ale teď vážně: kdybychom uhráli čtyři body, byl by vstup do evropské kvalifikace výborný.

NÁZOR K NOMINACI

Zvlášť po skvělém vítězství nad Nizozemskem by se hodilo bodovat i venku.
V kvalifikaci je pod tlakem každý, to je fakt. My si pro začátek polepšili, Turci ne. I když všichni očekávají jejich postup na mistrovství Evropy, porážkou 0:3 na Islandu si přitížili. Budou pod tlakem, ale požene je vyprodaný stadion Fenerbahce. Padesát tisíc lidí.

Loni v březnu jste na stadionu Fenerbahce zažil pravý opak. Při pohárovém utkání Plzně bylo kvůli disciplinárnímu trestu prázdno.
Tehdy jsem si spíš stěžoval, na stadionu nesměli být fanoušci. Snad nebudu v pátek večer říkat: Škoda, že nebylo prázdno jako tehdy s Plzní. Ne, samozřejmě se těším, že bude plno, fotbal se přece hraje pro diváky.

Vás nečeká jen turecké peklo, ale taky cestování přes několik časových pásem, dva zápasy za čtyři dny a nulový čas na regeneraci.
Jeden den odpočinku mezi zápasy by nám pomohl, ale nedá se nic dělat. Musíme se přizpůsobit.

Ale kuchaře si berete vlastního.
Kvůli prevenci. Ne že bychom nedůvěřovali asijské kuchyni, budeme v nejlepších hotelech, jen nechceme nic riskovat. Kuchař dochutí jídla podle našich zvyků. Výkony může ovlivnit cokoli, musíme být připraveni.

jap