Úterý 9. srpna 2022, svátek má Roman
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nádvorníkovi zničily kariéru dluhy. Teď se po trenérovi slehla zem

Sport

  14:16
PRAHA - Je mu teprve jedenačtyřicet, takže má věk, kdy většina fotbalových trenérů začíná kariéru. Ta, kterou tak nadějně odstartoval Roman Nádvorník, je ale momentálně přerušená. A otázkou zůstává, jestli není už definitivně u konce. Nejde jen o to, že Nádvorník už je půl roku bez angažmá. Problémem je hlavně to, že od té doby o něm ani lidé, kteří mu byli blízko, nic nevědí.

Trenér Žižkova Roman Nádvorník foto: ČTK

„Rád bych poradil, ale bohužel o něm žádné informace nemám,“ říká Tomáš Samec, výkonný ředitel Táborska, kde trenér naposledy působil. „Po podzimu jsme se rozloučili s tím, že si vyřeší osobní problémy a vrátí se na začátku soutěže.“

Jenže to bylo naposledy, kdy se Samec s Nádvorníkem viděl. „Osobní problémy“ totiž v tomhle případě nebyly prázdným pojmem, kterým studenti záškoláci omlouvají neúčast na hodině.

Nádvorníkovy potíže se podle všeho týkaly podnikání s autodopravou, které mu po prvotních úspěších přerostlo přes hlavu a mělo skončit milionovými dluhy.

Zato jako trenér si vedl slušně. S Vlašimí, kde začínal, dokázal postoupit z ČFL do druhé ligy a také tam se mu dařilo. Než v zimě opustil Táborsko, byl tým dokonce na prvním místě tabulky a útočil na postup do nejvyšší soutěže.

Jen prvoligové zastávky Nádvorníkovi tolik nevyšly. V Příbrami skončil po sérii pěti proher v řadě, Žižkov přebral na předposledním místě a zachránit ho nedokázal.

„U nás byl úspěšný a spolupracovalo se mi s ním velmi dobře. Fajn chlap, je škoda, že jeho problémy mu neumožnily, aby tu mohl pokračovat,“ lituje Samec. „Byl lidský, kamarádský, ale na druhou stranu dokázal klukům taky pěkně vynadat,“ vybavuje si.

Vyznával ofenzivní styl

Hráči jeho přístup brali. Věděli, že bouřka v kabině přinese úspěch. A také fanoušci měli Nádvorníka rádi, protože se svým týmům snažil vštípit ofenzivní styl. To se mu navzdory sestupu povedlo třeba na Žižkově. „A u nás také. Změnil herní systém, pod ním jsme hráli pěkný fotbal,“ chválí Samec.

Jestli se ještě někde Nádvorníkovi podaří hráče naočkovat útočným fotbalem? To je otázka, na kterou teď málokdo zná odpověď.

„Zaslechl jsem třeba, že měl odjet do zahraničí. Ale to jsou spekulace,“ tvrdí Samec. „Sám na něj nemám soukromé číslo, měl jsem jen pracovní. Ale někdo mi říkal, že se mu ani na to soukromé nedovolal.“

Ani sportovní redakci se nepodařilo s Nádvorníkem spojit. Po vytočení jeho čísla se vždy ozvalo: Volaný účastník není dostupný.

Návrat na lavičku je zřejmě v nedohlednu.

Autor:

Tenkrát před 40 lety. Veteráni z Pitavalu Krampol, Zedníček a Frej vzpomínají

Premium Jak je to dávno, co se prvně Pavel Zedníček, Jiří Krampol a Ladislav Frej sešli na natáčení seriálu Malý pitaval z...

Žena má mít dítě, když je zamilovaná, říká psychogynekoložka Máslová

Premium Ženy dělají velkou chybu, když mateřství příliš plánují, tvrdí psychogynekoložka a internistka Helena Máslová. „Vhodná...

Nebezpečný pro Česko. Proč stát nechce uzbeckého zápasníka Muradova?

Premium Mnoho let hrdě nastupoval do klece i s českou vlajkou na zádech. V malém evropském státě prorazil do velkého světa...

VELKÁ LETNÍ SOUTĚŽ: Léto venku s eMiminem je zpět. Na co se můžete těšit?
VELKÁ LETNÍ SOUTĚŽ: Léto venku s eMiminem je zpět. Na co se můžete těšit?

Rok se s rokem sešel a vy znovu můžete rodinné výlety využít k velké hře na eMiminu. Pravidla hry jsou tentokrát ještě jednodušší. O co hrajeme? O...

Mohlo by vás zajímat