Sobota 28. března 2020svátek má Soňa 15 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Nádvorníkovi zničily kariéru dluhy. Teď se po trenérovi slehla zem

Trenér Žižkova Roman Nádvorník  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Trenér Žižkova Roman Nádvorník | foto: ČTK

PRAHA Je mu teprve jedenačtyřicet, takže má věk, kdy většina fotbalových trenérů začíná kariéru. Ta, kterou tak nadějně odstartoval Roman Nádvorník, je ale momentálně přerušená. A otázkou zůstává, jestli není už definitivně u konce. Nejde jen o to, že Nádvorník už je půl roku bez angažmá. Problémem je hlavně to, že od té doby o něm ani lidé, kteří mu byli blízko, nic nevědí.

„Rád bych poradil, ale bohužel o něm žádné informace nemám,“ říká Tomáš Samec, výkonný ředitel Táborska, kde trenér naposledy působil. „Po podzimu jsme se rozloučili s tím, že si vyřeší osobní problémy a vrátí se na začátku soutěže.“

Jenže to bylo naposledy, kdy se Samec s Nádvorníkem viděl. „Osobní problémy“ totiž v tomhle případě nebyly prázdným pojmem, kterým studenti záškoláci omlouvají neúčast na hodině.

Nádvorníkovy potíže se podle všeho týkaly podnikání s autodopravou, které mu po prvotních úspěších přerostlo přes hlavu a mělo skončit milionovými dluhy.

Zato jako trenér si vedl slušně. S Vlašimí, kde začínal, dokázal postoupit z ČFL do druhé ligy a také tam se mu dařilo. Než v zimě opustil Táborsko, byl tým dokonce na prvním místě tabulky a útočil na postup do nejvyšší soutěže.

Jen prvoligové zastávky Nádvorníkovi tolik nevyšly. V Příbrami skončil po sérii pěti proher v řadě, Žižkov přebral na předposledním místě a zachránit ho nedokázal.

„U nás byl úspěšný a spolupracovalo se mi s ním velmi dobře. Fajn chlap, je škoda, že jeho problémy mu neumožnily, aby tu mohl pokračovat,“ lituje Samec. „Byl lidský, kamarádský, ale na druhou stranu dokázal klukům taky pěkně vynadat,“ vybavuje si.

Vyznával ofenzivní styl

Hráči jeho přístup brali. Věděli, že bouřka v kabině přinese úspěch. A také fanoušci měli Nádvorníka rádi, protože se svým týmům snažil vštípit ofenzivní styl. To se mu navzdory sestupu povedlo třeba na Žižkově. „A u nás také. Změnil herní systém, pod ním jsme hráli pěkný fotbal,“ chválí Samec.

Jestli se ještě někde Nádvorníkovi podaří hráče naočkovat útočným fotbalem? To je otázka, na kterou teď málokdo zná odpověď.

„Zaslechl jsem třeba, že měl odjet do zahraničí. Ale to jsou spekulace,“ tvrdí Samec. „Sám na něj nemám soukromé číslo, měl jsem jen pracovní. Ale někdo mi říkal, že se mu ani na to soukromé nedovolal.“

Ani sportovní redakci se nepodařilo s Nádvorníkem spojit. Po vytočení jeho čísla se vždy ozvalo: Volaný účastník není dostupný.

Návrat na lavičku je zřejmě v nedohlednu.

Premium

Většině stačí kapky na kašel a vitaminy, říká primář, který vyléčil koronavirus

Pavel Dlouhý, primář infekčního oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V Česku se vyléčili první čtyři pacienti z onemocnění COVID–19. Tři se léčili na infekčním oddělení ústecké Masarykovy...

Premium

Kvůli ‚maláčovské revoluci‘ nemáme finanční rezervy, míní exprezident Klaus

Bývalý prezident Václav Klaus. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Česko v karanténě, omezený pohyb lidí, zavřené školy, obchody nebo hotely. A z toho plynoucí kolapsy podniků i celých...

Premium

Chtěli jsme devět dětí, ale pět nám stačí, říká vítězka Peče celá země

Vítězka soutěže Peče celá země Petra Burianová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vyhrála televizní soutěž Peče celá země. Tvrdí, že nerada soutěží, ale trumfla by kdekoho z nás. Jako máma tří dětí si...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz