2. září 2011 22:16 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

UEFA vyřadila Sion z Evropské ligy, tu bude hrát Celtic

Zápas Evropské ligy mezi Celticem Glasgow a Sionem, který byl ze soutěže vyřazen.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zápas Evropské ligy mezi Celticem Glasgow a Sionem, který byl ze soutěže vyřazen. | foto: Reuters

MONAKO Místo fotbalistů Sionu bude hrát Evropskou ligu původně poražený Celtic Glasgow. Disciplinární komise UEFA švýcarský klub vyřadila ze soutěže kvůli neoprávněnému startu pěti hráčů v kvalifikaci.

Sion nečekaně přešel ve čtvrtém předkole přes Celtic po remíze 0:0 ve Skotsku a následné domácí výhře 3:1. Slavný skotský klub však poté podal stížnost, UEFA jí dnes vyhověla a oba duely kontumovala výsledkem 3:0 pro Celtic.

Podle zástupců Celtiku nerespektoval Sion roční zákaz nakupovat posily, který mu udělila mezinárodní federace FIFA v roce 2009, ale v platnost vstoupil až letos v lednu. Trest dostal za to, že v roce 2008 podepsal smlouvu s egyptským brankářem Issámem El Hadárím bez svolení jeho zaměstnavatele Al Ahlí.

Švýcarský klub však tvrdí, že si zákaz už odpykal v předchozích přestupních obdobích. Spor dospěl až k mezinárodní arbitráži CAS, která v červenci odvolání Sionu zamítla. Civilní soud sice nyní vydal předběžné opatření, které novým posilám Sionu dovoluje hrát ve švýcarské lize, ale regule UEFA ani FIFA soudní zásahy do fotbalu neuznávají.

Sion se proti verdiktu může odvolat. Evropská liga začne 15. září, Celtic se ve skupině utká s Atlétikem Madrid, Udine a Rennes.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!