13. září 2011 16:00, aktualizováno  17:42 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

UEFA zamítla odvolání Sionu, Evropskou ligu hrát nebude

Zápas Evropské ligy mezi Celticem Glasgow a Sionem, který byl ze soutěže vyřazen.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zápas Evropské ligy mezi Celticem Glasgow a Sionem, který byl ze soutěže vyřazen. | foto: Reuters

BERN Evropská fotbalová unie (UEFA) zamítla odvolání švýcarského klubu FC Sion proti vyloučení z Evropské ligy. Klub doplatil na neoprávněný start několika hráčů v kvalifikaci, místo něj ve čtvrtek na hřišti Atlétika Madrid nastoupí Celtic Glasgow, který ve čtvrtém předkole se Sionem původně vypadl.

Sion se opíral o rozhodnutí civilního soudu, na který se však podle regulí UEFA i mezinárodní federace FIFA nesmějí fotbalové kluby obracet. "Odvolací komise UEFA protest FC Sion odmítla. Proti tomuto rozhodnutí je možné podat odvolání k arbitrážnímu soudu pro sport (CAS) do deseti dnů od obdržení písemného odůvodnění," uvedla dnes UEFA.

Program základních skupin Evropské ligy začne ve čtvrtek a Atlético Madrid ještě dva dny před startem se stoprocentní jistotou nevědělo, proti komu na svém stadionu nastoupí. Sion totiž dnes oznámil, že uspěl u švýcarského soudu a má právo se do Evropské ligy vrátit.

ČTĚTE TAKÉ


Podle agentury AP si už zamluvil letenky do Španělska i hotel v Madridu. S protestem u UEFA však nepochodil.

Sion dostal v roce 2009 roční zákaz nakupovat posily, trest ale vstoupil v platnost až letos v lednu. Klub byl potrestán za to, že v roce 2008 podepsal smlouvu s egyptským brankářem Issámem El Hadárím bez svolení jeho zaměstnavatele Al Ahlí.

Švýcarský klub však tvrdí, že si zákaz odpykal už v předchozích přestupních obdobích. Spor dospěl až k mezinárodní arbitráži CAS, která už v červenci odvolání Sionu zamítla. Celtic původně vypadl po domácí remíze 0:0 a následné porážce 1:3 ve Švýcarsku.

ČTK

VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty
VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty

Pudink v hrníčku je klasika, zkuste z něj ale vykouzlit ještě větší dobroty. Co třeba tříbarevnou bábovku, koláčky v zapékací misce anebo dort, kterým okouzlíte na každé dětské oslavě.