Pátek 10. května 2024, svátek má Blažena

Ukrajině chybí k postupu na EURO bod, Francie díky penaltě porazila Island 1:0

Fotbalisté Ukrajiny se radují z postupu na šampionát. Ukrajina, která si na Euru zahraje potřetí za sebou má na prvním místě své skupiny bilanci šesti výher a jediné remízy a 19 bodů, výhru jim zajistila nečekaná výhra 2:1 nad Portugalskem. foto: Reuters

Fotbalisté Ukrajiny v kvalifikaci mistrovství Evropy porazili 2:0 Litvu a od postupu na šampionát je dělí jediný bod. Získat ho můžou v pondělí proti Portugalsku, které si dnes poradilo 3:0 s Lucemburskem a v tabulce skupiny B za Ukrajinou zaostává o pět bodů.
  22:59

Češi porazili po 44 letech Anglii, výhru zařídil v 85. minutě nováček Ondrášek

Ukrajina vyhrála díky dvěma gólům Ruslana Malinovského a výběr trenéra Andreje Ševčenka udržel neporazitelnost v kvalifikaci, kde v šesti kolech ztratil body jen remízou 0:0 v Portugalsku. A právě v odvetném zápase proti úřadujícím mistrům Evropy, kteří dnes doma vyhráli díky zásahům Bernarda Silvy, Cristiana Ronalda a Goncala Guedese, si budou moci zajistit účast na Euru.

Čeští hráči se radují z vítězství.
12. ŘÍJNA: KOBRAT. Nečekaný úspěch reprezentace v kvalifikační odvetě proti...

Blízko k postupu na mistrovství jsou i ve skupině H Turecko s Francií. Turci díky gólu Cenka Tosuna z 90. minuty zdolali doma Albánii, zatímco aktuální světoví šampioni stejným výsledkem uspěli po penaltě Oliviera Girouda na Islandu. Oba celky mají na postupových místech shodně 18 bodů, třetí Island získal 12 bodů.

V dalším utkání skupiny H Andorra porazila 1:0 Moldavsko a na 57. pokus se dočkala prvního vítězství v kvalifikaci mistrovství Evropy. Domácím usnadnil cestu za prvními body Radu Ginasari, který v 55. minutě dostal druhou žlutou kartu. Početní výhodu poté využil Marc Vales a zaznamenal první gól Andorry v kvalifikaci.

Ve skupině A, ve které dnes čeští fotbalisté výhrou 2:1 v pražském Edenu zaskočili zatím stoprocentní Anglii, se poslední dva celky tabulky Černá Hora a Bulharsko rozešly s bezbrankovou remízou. Pro oba týmy to znamenalo definitivní konec nadějí na postup z kvalifikace.