6. července 2011 21:08 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

V mužstvu nesnášel klid. Svérázného kouče zradilo zdraví

Tomáš Pospíchal | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tomáš Pospíchal | foto: Reprofoto

PRAHA Někdejší vynikající útočník, později nekompromisní trenér. A muž skálopevných postojů, který neustoupil nikdy a nikomu. To byl Tomáš Pospíchal, vicemistr světa z Chile v roce 1962, jenž stál v roli kouče u slavné éry pražských Bohemians. A také odborník, kterého už v relativně mladém věku začaly pronásledovat potíže se srdcem.

V mužstvu byl dlouho klid. "Někomu z hráčů musím vymyslet průšvih! Dát mu pokutu, aby zase všichni začali stříhat ušima a

Vychází speciál LN 101 pohnutých osudů

makat!" říkával často trenér Pospíchal sekretáři fotbalistů Bohemians Zdeňku Svobodovi, který mu přitakával. Věděl, že tenhle trenér nesnáší v týmu klid a pohodu a že to má něco do sebe. Nedávno, 26. června, by se Tomáš Pospíchal dožil pětasedmdesátin.

Dobře věděl, jak se v tréninku švindluje, a tak ho jako trenéra žádný hráč nemohl oklamat. Při prvním trenérském angažmá v lize uštědřil ostravskému Klementovi napůl facku a napůl ránu pěstí. Dopálilo ho, jak hráč mrhá talentem… Pak se za to styděl. Pokud je známo, tuzemský ligový fotbal podobnou historku nezaznamenal.

Pavel Kolář

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!