Středa 29. května 2024, svátek má Maxmilián, Maxim
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

V mužstvu nesnášel klid. Svérázného kouče zradilo zdraví

Sport

  21:08
PRAHA - Někdejší vynikající útočník, později nekompromisní trenér. A muž skálopevných postojů, který neustoupil nikdy a nikomu. To byl Tomáš Pospíchal, vicemistr světa z Chile v roce 1962, jenž stál v roli kouče u slavné éry pražských Bohemians. A také odborník, kterého už v relativně mladém věku začaly pronásledovat potíže se srdcem.

Tomáš Pospíchal foto: Reprofoto

V mužstvu byl dlouho klid. "Někomu z hráčů musím vymyslet průšvih! Dát mu pokutu, aby zase všichni začali stříhat ušima a

Vychází speciál LN 101 pohnutých osudů

makat!" říkával často trenér Pospíchal sekretáři fotbalistů Bohemians Zdeňku Svobodovi, který mu přitakával. Věděl, že tenhle trenér nesnáší v týmu klid a pohodu a že to má něco do sebe. Nedávno, 26. června, by se Tomáš Pospíchal dožil pětasedmdesátin.

Dobře věděl, jak se v tréninku švindluje, a tak ho jako trenéra žádný hráč nemohl oklamat. Při prvním trenérském angažmá v lize uštědřil ostravskému Klementovi napůl facku a napůl ránu pěstí. Dopálilo ho, jak hráč mrhá talentem… Pak se za to styděl. Pokud je známo, tuzemský ligový fotbal podobnou historku nezaznamenal.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!