Pondělí 17. června 2024, svátek má Adolf
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

V reprezentační klatbě kvůli podfuku? U Pekharta a spol. to nehrozí

Sport

  12:00
PRAHA - Ve Spartě je minulý měsíc oblékli do cizích dresů, aby zakryli jejich "zázračné" uzdravení před reprezentací. Perspektivu tří fotbalistů v národním týmu nedávná aféra neohrozila. Trenéři na ně určitě nezanevřeli – stačí se podívat. Václav Kadlec se objevil v nominaci áčka, Tomáš Pekhart si zahraje za jednadvacítku a Manuel Pamič figuruje mezi náhradníky, kteří budou v případě potřeby k dispozici chorvatské reprezentaci kvůli utkání v Gruzii.

Zleva: Pamič, Kadlec, Pekhart. foto: ČTK

Nejvíc poškozený se mohl cítit trenér jednadvacítky Jakub Dovalil, který kvůli smyšleným omluvenkám přišel v přípravném utkání o Pekharta a Kadlece. Bezprostředně poté, co se objevily snímky ze zápasu Sparty s Petrohradem, mluvil o tom, že takové jednání poškozuje celý český fotbal.

S odstupem času už emoce opadly. "Osobně jsme si to vyříkali s panem Dušanem Svobodou a záležitost urovnali," prozradil Dovalil, že došlo k setkání s místopředsedou představenstva Sparty, který zasedá i ve výkonném výboru fotbalového svazu. O napjatých vztazích tak lze mluvit jen těžko. Jinak by si jednadvacítka těžko naplánovala pondělní sraz do tréninkového centra Sparty na Strahově.

Tomáš Pekhart při zápase se Zenitem v dresu Abeny.

Na Pekhartovi se následky případu projevily nejvíc. Kvůli trestu od disciplinární komise vynechal první dvě jarní kola v lize a za Spartu ještě nenastoupil ani jednou v základní sestavě. To není zrovna ideální průprava před červnovým Eurem, kde by měl nejlepší střelec kvalifikace patřit mezi klíčové hráče českého výběru. Dovalil je přesvědčený, že se Pekhart dokáže s komplikacemi vyrovnat.

"Možná ztratil lehkost a pohodu, ale zase může mít větší chuť se předvést. Znám ho už delší dobu, proto vím, že se dokázal na reprezentaci vždy dobře připravit." Po březnových zápasech s Běloruskem a Francií bude mít jednadvacítka už pouze jedinou možnost otestovat formu před začátkem turnaje při přípravném utkání.

Dovalilovi nevadí ani další komplikace. Pět stabilních hráčů z jeho kádru si vytáhl kouč Bílek do áčka. "S výjimkou Kadlece jsme spolu strávili dva roky. Proto to nevidím jako zásadní problém, naopak příležitost dostanou jiní."

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!